Image Map
Teraz jest Pn lip 22, 2019 3:12 pm

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: So lip 19, 2008 2:13 pm 
KOALA - sprawdza czy mu smakuje

Słuchajcie mam straszny problem… Chciała bym polecieć do AU na zaproszenie ( wiza turystyczna sponsorowana ) na jakieś 3 m-ce. Problem polega na tym że składając wniosek trzeba przedstawić zaświadczenie z pracy o przyznanym urlopie. Tyle że urlopy bezpłatne to w naszym kraju fikcja tym bardziej na tak długi okres. Starałam się już o taką wizę jakieś 5 lat temu i mój ówczesny pracodawca nie przyznał mi takiego urlopu. Złożyłam więc wniosek bez tego dokumentu i wizy nie dostałam… I teraz pojawia się kolejny problem moja obecna firma jest w stanie likwidacji i pracuje tu do 31.07.2008. A od 1.08.2008 podejmuje nową pracę w której okres próbny trwa 6 m-cy ( leciała bym do AU w grudniu tego roku ) czyli w momencie starania się o wizę i wylotu będę w pracy na okresie próbnym. Pomijam tu już problemy w pracy bo AU jest moim wielkim marzeniem od dziecka i była bym w stanie poświęcić pracę żeby ją zobaczyć, choć ciągle się nad tym zastanawiam… Dodam że wizyta w innym okresie nie wchodzi w grę ze względu na mojego sponsora… I teraz moje pytanie czy jest szansa na dostanie wizy bez owego zaświadczenie o przyznanym urlopie? Co zrobić w tak beznadziejnej sytuacji aby zobaczyć AU… Błagam o radę i pozdrawiam wszystkich dla których Australia jest wielkie marzenie

Tytuł:
PostNapisane: N lip 20, 2008 1:48 am 
GRAY KANGAROO - czesto TU zaglada

wiza sponsorowana przez rodzine rozumiem. udowodnij ze stac cie na utrzymanie sie przez wymagany okres w australii bez podejmowania pracy (oszczednosci, stan konta, karty kredytowe itp).

niech rodzina napisze ci oswiadczenie w ktorym stwierdzi ze dopilnuja osobiscie ze nie podejmiesz pracy w au i oposcisz kraj w wyznaczonym terminie a jak nie to oni beda odpowiedzialni.

powinno wystarczyc.

Tytuł:
PostNapisane: N lip 20, 2008 11:41 pm 

Xenotime dziękuje bardzo. Tak wiza sponsorowana przez rodzinę. Myślisz że tyle wystarczy a nie będzie problemem brak tego zaświadczenia o urlopie? Ile pieniędzy trzeba mieć aby utrzymać się w Australii przez ten okres? Mam trochę oszczędności, ale nie wiem czy to wystarczy. Ostatnio też przedstawiałam takie zaświadczenie ( stan konta )… Wtedy wydawało mi się że mam na koncie sporo pieniędzy, ale widać nie wystarczyło… Może tym razem będzie inaczej… Pozdrawienia

Tytuł:
PostNapisane: Cz lip 24, 2008 12:12 am 

konwalia81 napisał(a):
Ile pieniędzy trzeba mieć aby utrzymać się w Australii przez ten okres? Mam trochę oszczędności, ale nie wiem czy to wystarczy.

w australii nie mieszkam (jeszcze) wiec nie moge na to pytanie odpowiedzec. 3 miesiace to jednak duzo czasu wiec bedzie to raczej spora kwota. aha - i najlepiej jak bedziesz miala kupiony (zabookowany) bilet powrotny na konkretna date.

tym razem na pewno sie uda :)

pozdrawiam

Tytuł:
PostNapisane: Cz lip 24, 2008 11:04 pm 

Xenotime wielkie dzięki. Wtedy też miałam zabookowany bilet powrotny… Ale teraz już się nastawiłam na to że pojadę i nie dopuszczam innej możliwości… Tobie również życzę powodzenia we wszystkim co robisz i pozdrawiam

Tytuł:
PostNapisane: Pt sie 01, 2008 5:13 am 
konwalia81 napisał(a):
Ile pieniędzy trzeba mieć aby utrzymać się w Australii przez ten okres?

Jesli chodzi o wize, to jakies 80-100AUD na dzien bedzie przekonujace.
W praktyce i tak trzeba miec ze dwa razy wiecej,

Tytuł:
PostNapisane: N gru 07, 2008 1:04 pm 

Chciała bym już złożyć wniosek o wizę turystyczną sponsorowaną przez rodzinę. Zamierzam pojechać w styczniu 2009. Problem polega na tym że kilka miesięcy temu zmieniłam pracę i obecnie mam umowę do końca stycznia i nie zamierzam jej przedłużyć. Chciała bym jechać na ok. 3 miesiące, a po powrocie do kraju zamierzam otworzyć własną działalność. I teraz jak załatwić wizę bez zaświadczenia z pracy. Czy jest w ogóle cień szansy? Czy może lepiej starać się o wizę studencką, co nie bardzo mi odpowiada ponieważ wiąże się to ze zwiększeniem kosztów wyjazdu o opłacenie szkoły no i znacznie dłuższym załatwianiem. Co radzicie co zrobić, aby dostać wizę. Czy oświadczenie rodziny o tym że nie podejmę pracy i wrócę do kraju w wyznaczonym terminie wystarczy + stan konta. Może macie jeszcze jakiś pomysł co zrobić by zwiększyć szansę… Może jednak wiza studencka była by lepszym rozwiązaniem?

Tytuł:
PostNapisane: N gru 07, 2008 3:35 pm 
RED KANGAROO - staly bywalec

Sprobuj zalatwic wize turystyczna przez Orbis, moj szwagier zalatwil tak w ciagu niecalych 2 tygodni i na swieta zladuje u mnie :D

Tytuł:
PostNapisane: Pn gru 08, 2008 12:05 am 
RED KANGAROO - staly bywalec

W lipcu tego roku byla u nas kuzynka z PL.Studentka niepracujaca.
Ja ze swojego podwojnego doswiadczenia wiedzialam jakie dokumenty trzeba zlozyc do wizy turystycznej ,wiec jej doradzilam zalatwienie wyciagow bankowych i zaswiadczenia z uczelni ze studiuje( wyjezdzajac juz studentka nie byla bo skonczyla nauke).Zlozyla podanie o wize on-line i po kilku dniach to wize dostala.Bez dosylania czegokolwiek.Nawet nie miala od nas tzw zaproszenia.Wiza 3 miesieczna od jakiegos czasu jest bzplatna i mysle ze juz nie trzeba dosyac tyl dokumentow co kiedys.

Jesli jeszcze pracujesz to wez na wszelki wyadek zaswiadczenie o zatrudnieniu juz teraz .Wiza jak wiesz jest przyznawana na rok wiec mozna ja zalatwic nawet duzo wczesniej.

Powinno byc wszystko ok a jesli beda chcieli jakies dokumenty lub poswiadczenie od rodziny to doslesz jak zapytaja,wczesniej nic nie wysylaj.

Pozdrawiam.

Tytuł:
PostNapisane: Wt gru 09, 2008 6:47 am 

Potwierdzam to co napisala Beata. Miesiac temu wypelnialam wnioski o wize turystyczna dla moich rodzicow. Zajelo mi to pol godziny (wniosek internetowy), nie zalaczalam zadnych dokumentow. Wizy zostaly przyznane 4 dni pozniej!

PostNapisane: Wt gru 09, 2008 8:56 am 
WALLABY - czasem cos napisze

Hej,
Radzimy - składaj wniosek online. Ja tez skladalam chyba tydzien temu dla mojej mamy i wize juz ma. Kolezanka byla tutaj w marcu i wize dostala bez problemu, bez załączania dokumentow i specjalnego tlumaczenia sie co, jak i gdzie?

Pozdrawiam,
Aga

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]