Image Map
Teraz jest Wt lis 19, 2019 3:10 am

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: Cz maja 21, 2009 11:46 am 
KOALA - sprawdza czy mu smakuje

Witam,

Jestem studentem i wraz z narzeczoną planujemy w czasie urlopu
dziekańskiego odwiedzenie mojej dawno nie widzianej rodziny w Sydney oraz dokładne zwiedzenie całego kraju - W związku z tym iż nie wiemy ile czasu może zająć taka wyprawa oraz czy niespodziewane obowiązki nie będą kazać nam powrócić do kraju na jakiś czas, zdecydowaliśmy się na 12-miesięczną wizę turystyczną e676. Do eskapady tej przygotowujemy się od dwóch lat, zarówno pod względem rozpoznawczym jak i finansowym, dlatego nasz wybór padł na e676, a nie na wizę studencką (nie planujemy podjąć nauki ani pracy, jako iż wciąż studiujemy w Polsce i zamierzamy wrócić po roku do kraju).

Moje pytanie odnosi się do biletu powrotnego - Mój wujek, obywatel
Australii, uprzedził mnie iż wymagany jest on przy wjeździe do kraju, jednak na wielu stronach internetowych napisane jest że bilet taki nie jest konieczny.
Byłbym bardzo wdzięczny, gdybyście rozwiali nasze wątpliwości - Nie
wiemy czy mamy kupować jeden bilet do Australii, czy też dwa, w tym jeden "open ticket"? Nie chcemy, by przygoda z Australią skończyła się na lotnisku w Sydney przez jakiegoś nadgorliwego celnika, a z drugiej strony pieniążki na bilet powrotny bardziej przydałyby się w kieszeni :)

Tytuł:
PostNapisane: Pt maja 22, 2009 11:20 am 
RED KANGAROO - staly bywalec

Jesli planujesz wrocic to taniej jest kupic otwarty bilet powrotny, nie dwa oddzielnie.
Poza tym bilet otwart jest wazny cos okolo roku, nie dam glowy czy istnieje mozliwosc przedluzenia..

Pozdrawiam

Tytuł:
PostNapisane: Pt maja 22, 2009 12:39 pm 

Otrzymałem wizę eVisitors (subclass 651) - ważna rok czasu jednak jednorazowo nie mogę przebywać w AU dłużej niż 3 m-ce. Po przylocie do Sydney nikt mnie o bilet powrotny nie pytał, padło pytanie o leki (zakreśliłem posiadanie w deklaracji jeszcze w samolocie) jak odpowiedziałem że to aspiryna i witaminy to przeszedłem odprawę bez oglądania przez służby na lotnisku bagażu mego i mojej żony. Jeżeli już dostałeś wizę to zajrzyj do CONDITIONS pewnie masz NO WORK, limit nauki do 3 m-cy itp, nie ma tam nic o bilecie powrotnym. Jeżeli masz wątpliwości to zadaj pytanie dotyczące twojej wizy pisząc na maila podając jej numer. Myślę że w ostatnim czasie sporo się zmieniło w stosunku do obywateli polskich ze względu na to że jesteśmy w Unii. E-wizę dostałem prawie od razu bez żadnych opłat siedząc w domu przed komputerem. Jedyny problem miałem na lotnisku w Warszawie bo pani przyjmując bagaż i wydając karty pokładowe nie znalazła wbitej wizy w paszporty, ale po krótkiej konsultacji z kierowniczką wszystko poszło ok.
Byłem z żoną w Australii luty-marzec i nie złamałem żadnego przepisu wizowego, nawet mandatu nie dostałem chociaż przejechałem ponad 7000 km ;-). Myślę że rzesze naszych rodaków zapracowały na to że urząd imigracyjny ma zaufanie do nas, ja chyba też podwyższyłem statystykę na plus jeżeli chodzi o Polaków odwiedzjących Australię i dzieki temu następni odwiedzjący Australię Polacy nie muszą się tłumaczyć przed urzędnikiem imigracyjnym jak to kiedyś bywało.

Pozdrawiam
Andrzej

Tytuł:
PostNapisane: Pn cze 08, 2009 1:54 pm 

Hm, to dobra wiadomość, ale byłbym wdzięczny gdyby ktoś jeszcze zorientowany potwierdził Twoje słowa. Wizę już posiadam, a miło byłoby oszczędzić kwotę za otwarty na rok bilet na początek podróży.

Tytuł:
PostNapisane: Wt cze 09, 2009 8:01 am 

Chyba najtaniej jednak jest kupić bilet powrotny, jednak otwarty jest droższy niż gdy zaplanujesz powrót na okreslony z góry termin a gdyby po roku termin Ci nie pasował to przesunięcie terminu w jedną czy drugą stronę jest już za niedużą opłatą. Dodatkowo kupując bilet powrotny z datą powrotu za rok powinno być sporo taniej. Zrób symulację z biletem powrotnym i z biletem w jedną stronę + oddzielnie bilet z powrotem.
Chyba że nastawiłeś się na kupno biletu powrotnego przed powrotem płacąc kartą kredytową a gotówkę chcesz wydać na zwiedzanie;-).

Pozdr
Andrzej

Tytuł:
PostNapisane: So cze 13, 2009 12:09 am 

Zasięgnąłem języka u źródła, napisałem maila do australijskiego urzędu imigracyjnego, więc napiszę tutaj, może komuś z podobnym problemem pomoże:
Bilet powrotny nie jest wymagany przy wjeździe do kraju, wystarczy jedynie paszport.

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]