Image Map
Teraz jest Wt lis 19, 2019 3:10 am

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: Cz cze 18, 2009 4:55 pm 
WALLABY - czasem cos napisze

do sydney lece przez hong kong i mam cztery godziny czekania na samolot do sydney.. czy kupie gdzies na lotnisku TANIO np. Laptopa? moze powinienem takie zakupy zrobic w polsce albo juz w Oz... czekam na rade.

pozdrawiam.
Tony

Tytuł:
PostNapisane: Cz cze 18, 2009 10:58 pm 
Na lotnisku to raczej nic tanio nie kupisz. :wink:

Zalezy jakiego laptopa szukasz. Jak pochodzisz po sklepach w Australii, to kupisz nawet za $500 - $600, przy czym nie bedzie to jakas niesamowita jakosc. Polecam rozejrzec sie pomiedzy HP Presario, Acer, Asus, dobre oferty maja tez Dell i Toshiba (Toshiba ma obecnie $100 albo $150 cash back, ale nie jestem pewien, na ktorych modelach).

Tytuł:
PostNapisane: Cz cze 18, 2009 11:10 pm 
RED KANGAROO - staly bywalec

Cztery godziny na lotnisku w Hong Kong wystarcza by ciut od samolotu odpoczac. W sklepach na lotnisku nie ma jakichs szczegolnych okazji poza normalnymi czyli kosmetyki, alkohol i papierosy.
Na wyskoczenie do miasta to zdecydowanie za malo.

W samej Australi chyba najtansza w komputerowej dziedzinie jest firma msy: http://www.msy.com.au/

Tytuł:
PostNapisane: Pt cze 19, 2009 4:58 am 
Akurat tanie notebooki sprzedaja Bing Lee, Harris Technology, Dick Smith czyli firmy kwalifikujace sie na tzw. Tier 1.

Tytuł:
PostNapisane: Pt cze 19, 2009 6:15 pm 

no wiec porownalem ceny z media markt (chociaz nie jestem zwolennikiem tego molocha).. wychodzi taniej w kraju niz w Au.. jedyny problem to 'teoretyczna' gwarancja na sprzet.. jak tu reklamowac produkt bedac tak daleko? czy hp ma 'miedzynarodowa' gwarancje?

Tytuł:
PostNapisane: N cze 21, 2009 12:12 am 
Standardowa gwarancja HP jest miedzynarodowa. Jesli jednak chcesz kupic rozszerzona gwarancje (care pack), bedziesz musial to zrobic w Australii. Jesli bedziesz z tym potrzebowal pomocy, daj mi znac, bo akurat HP, a zwlaszcza HP care packs to dokladnie te produkty, ktore koordynuje u siebie w pracy.

Tytuł:
PostNapisane: N cze 21, 2009 2:15 am 

Nie mam pewnosci Jasiek czy te gwarancje miedzynoarodowe tak dobrze dzialaja, one w teorii sa ale w realu to bywa roznie, zapewne o zalezy od modelu jaki jest gdzie sprzedawany. Moj znajomy kupil drukarke HP w USa z gwarancja "na caly swiat" a potem wyniosl sie do Hiszpanii gdzie musial te drukarke zareklamowac bo sie zepsula, okazalo sie ze to model sprzedawany jedynie w USA i nic sie nie da zrobic w Europie mimo tej gwarancji. Ja kupilem drukarke HP w UK, przywiozlem ja do Polski i zaczela lekko szwankowac, zanioslem ja do sklepu gdzie drukarki HP byly sprzedawane i podobna historia a do tego okazalo sie ze potrzebna jest jakas karta gwarancyjna, ktorej mi w Uk nie dali, tylko tam sie reklamowalo tylko na rachunek z kasy i to wystarczalo, ale drukarka sama z siebie zaczela dobrze pracowac i nie bylo z nia potem problemow.
Radzilbym jednak byc ostrozny z tymi gwarancjami "na caly swiat" bo wsrod znajomych sie zetknelem z problemami przy drogich zegarkach i sprzecie video niby na gwarancjach a potem okazywalo sie ze to nie dziala w innym kraju.

Tytuł:
PostNapisane: N cze 21, 2009 8:12 am 
Konrad, masz racje - teoria a praktyka to dwie rozne sprawy. Nie wiem niestety, jak dzialaja serwisy HP w USA czy Europie, wiem natomiast jak dzialaja w Australii. Firma serwisowa nie jest nigdy czescia HP, lecz zatrudniona w ramach outsourcing. W Sydney taka firma jest NCIS (chyba tak sie nazywaja) i sa polozeni w Prestons, maja rowniez osobna siedzibe w Erina.

Dziwie sie, ze poszedles w Polsce do serwisu. W Australii standardowa gwarancja czy to na HP drukarkach czy notebookach przewiduje 1y parts, 1y labour i jesli sie nie myle albo pickup and return (notebooki) albo onsite service. Jest wiec tak, ze dzwonisz na 13 10 47 (albo na 13 11 47 jesli kupiles care pack) i zglaszasz swoja sprawe. Oni nastepnie w swoim systemie (HP ma jeden system informatyczny na wszystkie kraje, wiec gwarancja zostanie bez problemu rozpoznana) przekazuja informacje do owego outsourcingu. Zwykle nastepnego biznesowego dnia ktos przyjezdza i albo ci zaczyna to naprawiac na miejscu, albo zabiera do NCIS i tam naprawiaja na miejscu. Niestety, moze byc problem z czesciami, ale te i tak sa sciagane z Chin, bo tam jest fabryka HP.

Z tego punktu widzenia nie widze wiec problemu. Problem moze byc z dostepnoscia czesci, ale jesli kupujesz nowy model notebook'a, to beda na pewno na biezaco dostepne. Zreszta HP oferuje rozszerzona gwarancje miedzynarodowa tzw. travel care pack (ale tylko na biznesowe modele), wiec musza byc na miedzynarodowosc przygotowani. Gdy wszystko zawiedzie, jest jeszcze takie cos co sie nazywa HP Spares (nie pamietam numeru kontaktowego) i oni czesto maja takie stare czesci.

Tytuł:
PostNapisane: N cze 21, 2009 10:18 am 

Nie poszedlem do specjalistycznego serwisu tylko do sklepu komputerowego w moim miescie gdzie drukarki HP sprzedawano,i tam wyniklo ze to kupione za granica, gdzie jakas gwarancja, angielscy sprzedawcy moze zawalili i nie dali mi tej gwarancji, tam dzialalo na wydruk z kasy fiskalnej ale ze drukarka zaczela zaraz potem dzialac bez problemu to nie wyjasnialem tego dalej.

Kiedys bylem w Panamie, i tam nad Kanalem jest strefa wolnoclowa, mozna bylo kupic dosc tanio przerozna elektronike, w tym laptopy, jak dla mnie troche podejrzanego pochodzenia, w sklepach laptop kosztowal wtedy z 1000$ a tam taki sam to z 500$ albo i za 300 $ bez baterii dalo sie tam kupic z gwarancjami na swiat ktore byly lipne bo nikt nich nie uznawal, laptopy byly dobre, i byly zle ale jak sie komus awaria przytrafila to mozna bylo ten laptop jedynie wyrzucic, te gwarancje byly jedynie na papierze, wiec jak sie na to napatrzylem to od tamtej pory bardzo podejrzliwe patrze na tanie laptopy.

Tytuł:
PostNapisane: N cze 21, 2009 11:10 pm 
Sklep komputerowy nie naprawi ci takiej drukarki, bo nie sa do tego zobligowani przez HP (przynajmniej w Australii resellers nie maja obowiazku dostarczac takiego serwisu), wiec nic dziwnego, ze wydaje ci sie, ze zawiodla miedzynarodowa gwarancja, bo to od HP nalezy jej oczekiwac, a nie od sklepu komputerowego. Powinni natomiast byli dac ci kontakt do HP, czyli number na ktory nalezy zadzwonic i gdzie zglosic swoja sprawe. Wtedy specjalny technik zostalby wezwany i on zajmowalby sie twoja drukarka.

Tytuł:
PostNapisane: Cz cze 25, 2009 3:36 pm 

A wiecie moze jakie clo obowiazuje towary przywozone do Australii z Azji, np sprzet elektroniczny z Chin lub Japonii?

Tytuł:
PostNapisane: Pt cze 26, 2009 12:01 pm 

vanray napisał(a):
A wiecie moze jakie clo obowiazuje towary przywozone do Australii z Azji, np sprzet elektroniczny z Chin lub Japonii?

Ty niby taki ambitny jestes gdzie ta Twoja werwa z innego tematu ? Google poszlo spac ?

Tytuł:
PostNapisane: Pt cze 26, 2009 12:23 pm 

My przywozac do Australii laptopa kupionego po drodze z UK w HongKongu nie placilismy nic, choc mozew cos sie moglo zmienic w przeciagu kilku lat.
A laptop byl drogi (okolo 2.5 tys AUD), wtedy jeszcze tyle kosztowaly :).

Tytuł:
PostNapisane: Pt cze 26, 2009 1:43 pm 

Odnosze wrazenie, ze elektronika jest w australii najdrozsza na swiecie

Tytuł:
PostNapisane: So cze 27, 2009 1:12 am 
A to czemu? Ceny sa bardzo w porzadku, zalezy co kupujesz. Osobiscie porownywalem ceny np. LCD TV z Chin i z Australii i w Australii wychodzilo taniej. Laptopy tez nie sa jakies drogie, ale jak chcesz miec dobrej klasy sprzet, to musisz dobrze zaplacic.

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]