Image Map
Teraz jest Pn lip 22, 2019 3:09 pm

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt cze 23, 2009 9:24 pm 
KOALA - sprawdza czy mu smakuje

Cześć,

W sierpniu będę podróżował przez bezdroża Australii (trasa Alice Springs - Adelaide - Sydney). Sporą część trasy będziemy spać w śpiworach na campingach.... no i w związku z tym chcę kupić sobie w Polsce śpiwór.... z tym, że nie mogę nigdzie znaleźć temperatur w nocy... są tylko średnie dobowe, a mi potrzebne są noce, żeby dobrać odpowiedni śpiwór:)

No to może byście rzucili jakimiś liczbami co do temperatury nocnej... a może też jakieś rady co do śpiwora:)

Dzięki

Tytuł:
PostNapisane: Śr cze 24, 2009 4:20 am 
RED KANGAROO - staly bywalec

Sierpien to srodek australijskiej zimy (jak luty w Polsce), tyle ze temparatury inne. W Adelaide w nocy bedzie ok. 4-7 (plus). W Sydney moze byc cieplej. Natomiast na trasie z Alice do Adeli, nie mam pewnosci, ale nie zdziwilbym sie gdyby bylo okolo zera.

W ciagu dnia temperatury w przedziale 14-17 stopni, choc ponad 20 tez sie zdarza.

Moze byc mokro, deszczowo, na zmiane z dniami slonecznymi.

Tytuł:
PostNapisane: Śr cze 24, 2009 6:59 am 

Radze problem tu na miejscu rozwiazac nabywajac tzw "swag" czyli lokalne rozwiazanie tego typu problemow.

Tytuł:
PostNapisane: Śr cze 24, 2009 10:43 am 
Jesli chodzi o Sydney, to w nocy potrafi tu spasc w poblize zera, ale taka normalna to 5 - 10 stopni. W ciagu dnia 15 - 20, ale jest to zimniejsze 15 - 20 stopni niz w Polsce.

Tytuł:
PostNapisane: Śr cze 24, 2009 11:22 am 
WALLABY - czasem cos napisze

Kto szuka ten znajdzie.... no wlasnie tutaj rzucaja liczbami http://www.bom.gov.au/climate/dwo/

Tytuł: Temperatury
PostNapisane: Śr cze 24, 2009 12:59 pm 
WALLABY - czasem cos napisze

Zajrzyj tu:

http://www.bom.gov.au/

i tu:

http://www.weatherzone.com.au/

Wszystkie potrzebne Ci dane tam są.

Jak masz jakiekolwiek pytania nt. klimatu/pogody w Australii to dawaj śmiało, mam to w małym palcu ;)

Pozdrawiam,
Skippy

Tytuł:
PostNapisane: Śr cze 24, 2009 11:02 pm 
KOALA - sprawdza czy mu smakuje

Dzięki wielkie ze wszystkie odpowiedzi.

Z tego co rozumiem to t-shirta i krótkich spodenek na codzień raczej nie będę nosił :)... czyli jeśli chodzi o ubranie to pewnie jakieś długie spodnie raczej i bluza + kurtka (no i t-shirt w plecaku, tak na wszelki wypadek gdyby było 20 stopni) ?

Dzięki też za hinta to do swanga (rozumiem, że to jest to: http://en.wikipedia.org/wiki/Swag_(bedroll)). Jeśli dobrze zrozumiałem, to do tego swaga i tak muszę śpiwór dokupić, bo to raczej chyba taki namiot z materacem, tak?

Tytuł:
PostNapisane: Cz cze 25, 2009 6:14 am 

Zgadza sie czesciowo. Sa swagi do ktorych potrzebny jest spiwor a sa i takie z wbudowana izolacja do ktorych spiwora nie potrzeba.

Co do "rankingu" samego spiwora to ja (Adelaide) czesto noce nad morzem spedzam lowiac ryby. Spiowr na +5C zdecydowanie nie wystarcza.
Ja mam samochod tak ustawiony, ze moge spac w srodku czyli sytuacja troche inna.
Gdy jest zimno to po prostu przykrywam sie drugim spiworem, albo jesli jestem mokry to spie z wlaczonym silnikiem i ogrzewaniem.

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]