Image Map
Teraz jest Pn lis 18, 2019 7:41 pm

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt paź 06, 2009 11:11 am 
KOALA - sprawdza czy mu smakuje

Witam! Moim marzeniem jest wybrać się w podróż po Australii. Jak narazie są to dość odległe plany, ponieważ jestem na 3 roku studiów a chciałabym tam pojechać po ich ukończeniu. Trafiłam na to forum jakiś czas temu i tylko go podczytywałam ale gdy postanowiłam zacząć planować wyjazd i zbierać środki finansowe zwracam się z prośbą o porady dot. podróży. Jeszcze nie wiem co dokładnie chciałabym zobaczyć ale może macie ciekawe propozycje? Najbardziej nurtujące mnie pytanie to sposób zakwaterowania otóż: czy lepiej zatrzymywać się w hotelach/hostelach czy szukać prywatnych pokoi do wynajęcia, jeśli coś takiego można znaleźć (na kilka/kilkanaście dni). Jeśli ktoś ma jakieś wskazówki będę bardzo wdzięczna za odpowiedz. Z góry dziękuję i pozdrawiam!

Tytuł:
PostNapisane: Wt paź 06, 2009 4:02 pm 
RED KANGAROO - staly bywalec

Elizka, kazdy rejon Australi ma wiele do zaoferowania, wszystko zalezy ile czasu zamierzasz poswiecic i co sie z tym wiaze jakie srodki bedziesz posiadac. Hotele nie sa tanie ale jezeli gotowa jestes poswiecic standard na rzecz ceny znajdziesz wiele tanich hotelikow praktycznie wszedzie. Innym sposobem na zwiedzenie jest kupno czy tez wynajecie kamperwanu i zwiedzanie AU na "kolkach". Z mojego doswiadczenia wiem ze najwieksza atrakcja dla europejczykow sa widoki, bezkresne przestrzenie, pustynie, bush czy tez w koncu najstarszy na swiecie las tropikalnyliczacy ponad 100 mln lat (nad Amazonka liczy zaledwie7 mln lat:)))). Jezeli chodzi o miasta to przeciez w Europie jest wiele piekniejszych miast, wspaniale zabytki wiec dla mnie nieporozumieniem jest wyjazd turystyczny do AU i zwiedzanie miast
Pozdrawiam

Tytuł:
PostNapisane: Wt paź 06, 2009 7:51 pm 
KOALA - sprawdza czy mu smakuje

Dziękuję bardzo za szybką odpowiedz. Jeśli chodzi o czas jaki zamierzam poświęcić na podróż to początkowo myślałam o ok. miesiącu ale po przeczytaniu kilku tematów na tym forum, gdzie wiele osób sądzi że to za mało myślę, że pobyt mógłby trwać dłużej. Zależy to też od tego ile finalnie odłożę pieniędzy. W Australii fascynują mnie jej krajobrazy, raczej nie wielkie miasta.

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]