Image Map
Teraz jest Śr wrz 18, 2019 3:51 am

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: wiza od ręki?
PostNapisane: Pn gru 14, 2009 8:44 pm 
KOALA - sprawdza czy mu smakuje

Hej ,
właśnie złożyłam podanie o wize evisitor on line i od razu dostałam 'Notification of grant of an evistor for tourist purposes". W ciągu kilku minut, po wypełnieniu krótkiego i ogólnego formularza... To możliwe????

Tytuł:
PostNapisane: Cz gru 17, 2009 5:31 pm 

cisza tu, więc odpowiadam sama sobie:)
Oczywiście , to możliwe, wiza może być przyznana w ciągu kilku minut (tak zapewnia ambasada). Miałam okazję to sprawdzić i chciałam pocieszyć wszystkich zmartwionych , że system działa znakomicie. Warto sprawdzać dodatkowe informacje podane w kółeczku z pytajnikiem.
pozdrawiam

Tytuł:
PostNapisane: So gru 19, 2009 6:00 am 
monika66 napisał(a):
cisza tu, więc odpowiadam sama sobie:)
Oczywiście , to możliwe, wiza może być przyznana w ciągu kilku minut (tak zapewnia ambasada). Miałam okazję to sprawdzić i chciałam pocieszyć wszystkich zmartwionych , że system działa znakomicie. Warto sprawdzać dodatkowe informacje podane w kółeczku z pytajnikiem.
pozdrawiam

Ale, o co Tobie wlasciwie chodzi? Dostalas elektroniczna wize turystyczna , do 3 m-cy pobytu w AU. Gratulacje , ale to zadna niepodzianka.
Pozdrawiam

Tytuł:
PostNapisane: Pn gru 21, 2009 6:24 pm 

właściwie to chyba mi chodzi o te gratulacje:) Dziękuję i pozdrawiam również no i życzę wesołych Świąt w każdym klimacie:D

Tytuł:
PostNapisane: So gru 26, 2009 10:59 pm 

hey no ja mialem dokladnie to samo wczoraj i nie wiedzialem co jest grane :wink: ale to dobrze juz sie nie martwie ;p

a ty juz bylas w australi?

Tytuł:
PostNapisane: N gru 27, 2009 9:18 pm 

hi:)
Nie, jeszcze mnie tam nie było:) Wylatuję 25 stycznia. A Ty też pierwszy raz się wybierasz?

Tytuł:
PostNapisane: Śr gru 30, 2009 2:37 am 

A ja gratuluję i się cieszę, że tak szybko można uzyskać wizę. Czasy się zmieniają i to, moim zdaniem, szybko........... Dwa i pół roku temu czekałem na wizę 2 tygodnie i kosztowało mnie to ok. 600 PLN za 2 wizy ( w tym koszt pośrednika 244 PLN z Vatem). Z tego co się orientuję możemy taką sytuację zawdzięczać Brukseli, która to w imieniu nowych obywateli UE wymogła na Australii. To piękny kraj, ale w niektórych sprawach odstają od Europy, np. w samolocie trzeba wypełniać formularze, które mi (z racji wieku) przypominają nieco kartę przekroczenia granicy z czasów komuny. Ale co tam. Życzę przyjemnego pobytu w Australii.

Tytuł:
PostNapisane: Śr gru 30, 2009 1:43 pm 
RED KANGAROO - staly bywalec

Tomekwawa, nie porownywalbym akurat sytuacji obowiazku wypisywania kart przekroczenia granicy do tych za czasow PRL. Dzieki temu ze odpowiednie sluzby maja kontrole nad tym nie ma mozliwosci aby ktos zdecydowal sie na pozostanie w AU w sytuacji kiedy sie jemu wiza konczy. Zwykle zostaje on szybko znaleziony i deportowany.Mamy swoj porzadek prawny i powinnismy przestrzegac go. Pozatym pozwala to zablokowac przywoz artykulow ktore sa zabronione, wzglednie skierowac je do kwarantanny azeby nie zagrazaly naszemu ecosystemowi. Podpisuje sie pod tym obiema rekami.
Zgadzam sie natomiast ze odstajemy od Europu tak na minus jak i na plus. Jestesmy po prostu innym krajem gdzies na krancu swiata:))))))

Tytuł:
PostNapisane: Cz gru 31, 2009 12:59 am 

Ok, nie spieram się, wyraziłem swoją opinię, każdy ma do niej prawo, zarówno ja i Ty. Co się tyczy ekosysytemu, to różnie z tym bywa, np. króliki, które zostały przywiezione z Europy z tego co wiem są szkodnikami, ale już wielbłądy to niezły biznes. Czy naprawdę kawałek kiełbasy krakowskiej przywiezionej w bagażu jest zagrożeniem dla ekosysytemu? Mam wątpliwości, to jest mniam mniam kiełbaska, do zjedzenia, nie do wyrzucenia na australijską glebę, by ją zatruć. A co do systemów prawnych, no cóż, jako osoba w dość średnim wieku wiem, że za komuny też był "system prawny" i można go było obalić, bo był taki jaki był. Nie chcę brnąć w system prawny Generalnej Guberni, bo i tak zaraz znajdziesz kontrargument. Ale wracam do myśli przewodniej z poprzedniej wypowiedzi, czyli, że się poprawia sytuacja podróżujących i Australijczycy nie traktują obywateli UE jak intruzów i ulegli żądaniom "Brukseli", żeby Polaków traktować normalnie przy wydawaniu wiz i do tego nie pobierać kasy. Wg jakiego systemu Ozzi może mieć za friko wizę, a Polak musiał płacić? Jako obywatel RP i UE też mam swoje prawa.
Pozdrawiam oponenta bardzo serdecznie.

Tytuł:
PostNapisane: Cz gru 31, 2009 11:44 am 

Calkowicie zgadzam sie z przedmowca. Nigdy nie zrozumiem, w jaki sposob suszona krakowska stanowi zagrozenie dla ekosysytemu i godzi w australijskie prawo.
Swietnie, ze Ci tak Australia odpowiada Loserek (mi zreszta tez :wink: ), ale odrobina obiektywizmu bylaby na miejscu. Niewiele chyba wiesz na temat tego kraju skoro masz takie opinie.
Podejscie do ekosytemu w Australii to tak naprawde, lipa i pic na wode. Proponuje przejechac sie po regionalnej Australii i zobaczyc jak Australia wyglada naprawde. Bardzo dziwne podejscie do ekosystemu, w kraju, w ktorym przez wiekszosc roku panuje susza tylko dlatego, ze nie reguluje sie tu rzek i nie buduje zbiornikow retencyjnych, zeby zatrzymac wode z ulewnych deszczow (chodzi mi tu o Queensland). Powoduje to natomiast powodzie, zalane drogi w okresie letnim i frustracje farmerow.
Tereny po wyeksploatownaych kopalniach to krajobraz ksiezycowy, totalnie zasmiecony i zanieczyszczony. Ciekawe, ze tego nikt nie kontroluje. Pewnie dlatego, ze przemysl wydobywczy to jedyna liczaca sie galaz gospodarki tego kraju. Bez niego Australia bylaby pewnie krajem 3-go swiata. Jednak takie miejsca jak opuszczone miasteczka widma, w ktorych mieszkaja weze i Aborygeni bardzo mi przypominaja trzeci swiat. Jak jestesmy przy Aborygenach to ich sie tu w dalszym ciagu traktuje jak szkodniki. Alkoholizm, narkomania i choroby cywilizacyjne szaleja w ich srodowisku. Jako ciekawostke podam, ze do lat 60-tych ubieglego wieku strzelano tu do nich jak do zwierzat. Ikonowe pamiatki z Australii np. bumerangi sa produkowane nie przez autochtonow a sprowadzane, o zgrozo z Chin.

Porownywanie Australii z Europa jest nie na miejscu. Jedyny plus jaki tu widze, to lepsza relacja zarobki/wydatki i spokojniejszy/wolniejszy tryb zycia niz w Europie. Cala reszta to przepasc, ze nie wspomne tu o bogactwie kulturowym i tradycji europejskiej. Pomiem tylko, ze wymazone wczasy wiekszosci Australijczykow, ktorych znam to wyjazd do Europy.

Pozdrawiam i zycze wszystkim Dosiego Roku :)

Tytuł:
PostNapisane: Pt sty 01, 2010 11:53 pm 

No coz Albin, zyczylbym kazdemu zeby tyle zjezdzil Australi co ja i ja poznal jak to robie przez ostatnie 15 lat:))) i to glownie zwiedzajac country jako ze duze miasta maja malo mi do zaoferowania:) nie interesuja mnie.
I co widac, tak jak to juz ktos napisal:plaga krolikow, lisow,wielbladow, karpi itd.
Ktos to bezmyslnie albo w innych celach sprowadzil i wymknelo sie to z pod kontroli. Wezmy chociaz toksyczne zaby ktore wprowadzono w Queensland aby tepily szkodniki na plantacjach trzciny- mamy teraz na polnocnej granicy WA postepujaca inwazje tych groznych dla naszej flory i fauny szkodnikow. A karpie? Ciezko je teraz wytepic. Czy wiecie ze nasze mile mruczki (kotki) maja godzine policyjna w pewnych rejonach? Sa to przeciez instyktowni zabojcy. Australia nie miala kiedys kornikow- teraz pomalu zaczynamy miec problem z nimi. Nie ma tutaj wscieklizny jak i wielu innych chorob i dlatego sa te restrykcyjne przepisy ktore maja nas chronic prze nimi. A krakowska suszona hmmmm nie zjedzona a wyrzucona byc moze byc siedliskiem czegos z czym nastepne pokolenia beda musialy walczyc.
Co do gornictwa i co ono za soba zostawia to zgadzam sie, czasami jest to nie do zrekultywowania.
Piszesz o ghost towns, tak sa i w zaleznosci jak na nie spojrzysz moga wygladac zalosnie_3 swiat:) a czy jezdziles po country USA?Ciekawe jakie bys mial wtedy zkojarzenia a to przeciez potezna ameryka:)
Mamy problem z aborygenami i niestety cywilizacja przynosi im zaglade. Tepiono ich, strzelano jak do krolikow, na Tasmani cala ich populacje zepchano do oceanu- doslownie potopiono. Teraz to sa nasze swiete krowy, ale nie chce mi sie o tym rozpisywac.
Tomekwawa, byc moze jestesmy rowiesnikami, tez bywalo ze odczuwalem system PRL na swoim grzbiecie:) i oczywiscie nie bede dyskutowal o tym. Prawo sie zmienia w zaleznosci od warunkow szybciej czy wolniej i te zmiany nie zawsze sa na lepsze:))) Wiadomo ze systemy prawne biora w ochrone okreslone grupy spoleczne a pozostalym staraja sie uregulowaz zycie:)))))
Troche namieszales odnosnie wiz. Przed przystapieniem Polski do UE wizy byly platne pomiedzy Polska i Australia. Byly platne o ile mnie pamiec nie myli do maja 2005 czy 06. A zasluga Brukseli w zwiazku z wizami jest tylko taka ze juz wczesniej podpisala obustronne umowy pomiedzy UE a AU i wydaje mi sie ze po przystapieniu Polski do UE trzymiesieczne darmowe wizy automatyczniue zaczely obowiazywac-moge sie mylic:)))))
Pozdrawiam cieplutko

Tytuł:
PostNapisane: N sty 03, 2010 12:54 am 

Albin, dzięki, że się ze mną zgadzasz, to miłe. Loserek, może jesteśmy rówiesnikami, ja mam, co tu ukrywać, 43 lata i trochę przeżyłem. W AU niewiele, 1,5 miesiąca, ale mam ojca w Melbourne i trochę dalszej rodziny w Brisbane. Co do wiz (ponoć namieszałem, ale się z tym nie zgadzam), to w czerwcu 2007 roku(2 lata po przystąpieniu do UE), jak pisałem powyżej zapłaciłem ok. 600 PLN w tym 244 to wynagrodzenie, reszta to koszt wiz dla mnie i syna. Z tego co się orientuje wtedy Australijczycy nie płacili za wizy, no i cóż, "wzbogacili się" moim kosztem i innych. To miałem na myśli pisząc, że z UE tak nie pofikają i muszą się dostosować do standardów. Tu naprawdę nie chodzi o koszt tych wiz, tylko o zasadę. Skoro zapłaciłem 10200 PLN za 2 bilety (+ koszty w AU, a było tego niemało), to oczywiście, że stać i mnie na wizy, ale niech każdy płaci, albo nikt. Polska sama miała słabe przebicie, ale po to głosowałem w referendum za przystąpieniem do UE, żeby się poprawiało. Jak widzę, w materii podróży do AU się poprawia i to mnie cieszy, chociaż bardziej otwarte granice w UE, bo, co oczywiste, z nich częściej korzystam. Swoją drogą, zwiedziłem prawie całe wschodnie wybrzeże AU, jadąc z Melbourne do Cairns i z powrotem, trochę się poruszałem po Victorii, przejechałem w sumie 10.000 km i mogę powiedzieć, że AU mi się podoba, przynajmniej te rejony, które widziałem. Podoba mi się do zwiedzania, jako cel turystyczny, to mam na myśli. Ludzie ogólnie bardzo mili i sympatyczni, ale tępi strasznie w sprawach geograficznych i historycznych, aż wstyd......(no cóż, bedąc w Melbourne cięzko w tv zobaczyć co się dzieje np. w Nowej Południowej Walii, a co dopiero w Europie, no chyba, że jakiś kataklizm,informacje w naszych stacjach to co innego). W planach miałem następną wyprawę, tym razem z córką w kierunku Perth (z Melbourne) i dalej na północ, ale, niestety, kryzys w mojej branży zweryfikował boleśnie moje plany. Takie życie.
Pozdrawiam wszystkich forumowiczów i życzę wszystkiego najlepszego w 2010 roku.

Tytuł: visa elektron.
PostNapisane: N sty 10, 2010 2:18 pm 
GRAY KANGAROO - czesto TU zaglada

Tez otrzymalismy vise elektron. Z mej strony to duza pomoc. Wczesniej musialem z zona jechac do ambasady, Obecnie przebywam w Niemczech co przy moim trybie pracy jest pomocnicza a nie mowiac o kosztach i straconym urlopie. W koncu musimy uwierzyc ze jestesmy Unii i mamy mozliwosci podrozowania :shock: :shock: :shock:

Tytuł:
PostNapisane: Wt mar 01, 2011 8:38 pm 

Czy trzeba wziać ze sobą w podroż wydruk maila z przyznaną wizą. Czytalem na forum lotniczym, że ktos mial klopoty w podroży do SYD z powodu roznicy imion na bilecie (jedno)a w paszporcie (dwa ) bo tak sie wpisuje w aplikacji wizowej. W zwaizku z tym pani w na lotnisku we Frankfurcie nie chciala naszym pdroznikom wydac kart pokladowych twierdząc ze towarzyszka opisującego to zdarzenie nie ma przyznanej wizy. Dopiero wpisanie dwojga imion wyjasnilo sprawę. Wniosek taki,ze na wszelki wypadek trzeba miec ze sobą wydruk maila z przyznaną wizą- niezlaeznie od elektronicznych konotacji w systemach na lotniskach. Monika panstwo ktorzy tu pisali i podrożowali na tej elektoroniczne wizie - braliscie ze sobę wydruk przyznanej wizy?
Pozdrawiam

Tytuł:
PostNapisane: Wt mar 01, 2011 8:47 pm 

warto mieć wydrukowaną wizę, mi podczas pobytu przydało się to kilka razy. Pierwszy raz: na lotnisku w Adelajdzie.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]