Image Map
Teraz jest Śr wrz 18, 2019 3:52 am

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn lip 30, 2012 1:20 pm 
WALLABY - czasem cos napisze

witajcie,

jstem na tym forum nowa. To znaczy czytam was co jakiś czas z wypiekami na twarzy od dobrych 3 lat :) ale zdecydowałam sie poprosić o pomoc teraz, gdy spełniło sie moje marzenie dotyczące wyjazdu do Australii.
Koleżanka zaprosiła mnie do siebie i wstepnie ugadałyśmy się na marzec 2013. Będę około 3 tygodnie bo na dłużej się nie wyrwę (praca, rodzina)...ale i tak się cieszę.

Sporo już poszperałam i dużo wiem, ale jestem kompletnie zielona jeśli chodzi o kupno biletu. Byłam pytać w biurze podróży ale znaleziono mi ofertę za prawie 7000 w obydwie strony z Krakowa do Sidney, a więc sporo. Docelowo potrzebuję się dostać w pobliże Frasier Island.

Nie mam wiedzy ani doświadczenia jak to jest z kupnem przez internet. Najbardziej chodzi mi o to, żebym miała jaką taką gwarancje dotarcia na miejsce w przypadku opóźnienia/odwołania jakiegoś lotu. Nie wiem które linie gwarantują jakiś nocleg, ciągłość podróży a które nie... Boję się że jak kupię coś taniego i będą problemy, to utknę sama w obcym państwie z bardzo średnią znajomością języka. W zasadzie obojętne jest mi jaką linią czy trasą polecę, czy przez Singapur czy inne państwo (miasto) byleby czas oscylował do ok. 30godz.
Jak szukam coś sama w wyszukiwarce lotniczej, to owszem znajduję połaczenia do wiekszych miast typu Sydney czu Brisbane, ale ja potrzebuję dostać się dalej na malutkie lotnisko w Qeensland. I jak to wszystko zamówić na jednym bilecie?

Może moje pytania są smieszne, ale sama chyba nie dam rady tego ogarnąć.

Z uwagi na to że jest jeszcze sporo czasu, może coś podpowiecie, poradzicie? A może lepiej zaufać agentowi?

Z góry dziękuję za wszystkie sugestie :)
Patsi

Tytuł: Frazer
PostNapisane: Śr sie 01, 2012 12:44 pm 
GRAY KANGAROO - czesto TU zaglada

Czesc Patsi:)
Zajrzyj na skrzynke pocztową na swoim koncie na tym forum. Napisalem Ci co i jak załatwić
Pwodzenia.
I daj potem znać jak Ci się udało:)

Tytuł:
PostNapisane: Śr sie 01, 2012 1:58 pm 

Dzięki Jarku, przeczytałam :)

A może ktoś sie wybiera w podobnym terminie i można by razem podróżować albo umówić się na wspólny wypad? Na tyle ile mi się uda chciałabym zwiedzić trochę wschodnie wybrzeże.

Mam tylko nadzieję że na samotną niewiastę nie czyhają tam żadne potwory i nie polują tubylcy :) Niemniej to bedzie dla mnie spore wyzwanie, ale jestem dobrej myśli.

Tytuł:
PostNapisane: Śr sie 01, 2012 2:54 pm 

Na samotną niewiastę czychaja krokodyle różańcowe.... :D :D

Tytuł:
PostNapisane: Cz sie 02, 2012 10:55 am 

Już widzę jednego takiego :)

Tytuł:
PostNapisane: Wt sie 07, 2012 11:01 am 

Ten bilet to chyba jednak kupię w biurze podróży.

Pomimo kilku podpowiedzi, za które bardzo dziękuję nie mam głowy do tego aby sprawdzac, czy zdążę z przesiadkami na lotniskach albo czy biuro ma jakies gwarancje, albo czy nie kupuję tanich lotów które nic mi nie dają w wypadku opóźnień itp.

Mam tylko pytanie, czy ktoś z was korzystał z ubezpieczeń na wypadek rezygnacji z lotu? W "moim" biurze zwrotów pieniędzy za rezygnację nie ma, można tylko do 6 m-cy zmienic datę dopłacając oczywiście różnicę w cenie.

na razie pozdrawiam znad Bałtyku :)

Tytuł:
PostNapisane: N sie 12, 2012 8:50 am 
KOALA - sprawdza czy mu smakuje

e tam do koleżanki możesz jechać innym razem :)
ja się wybieram do NZ w marcu i szukam kogoś właśnie :)

a merytorycznie to teraz kupiłem bilety z krk do nz za ok 4000 zł
do Australii były za 3200 z przesiadką w singapurze
byłem w Hervey Bay w tamtym roku, co prawda podróżow2aliśmy samochodem ale nawet jakby trzeba było złapać stopa to nie byłoby to problemem
najlepiej będzie się dostać do Brisbane albo Sunshine Coast, Gold Coast i stamtąd szukać jakiegoś rozwiązania
może ta znajoma przyjechać po Ciebie, przecież to nie aż tak daleko szczególnie w perspektywie Australii

jak coś to też jestem z Krk
wydaje mi się że lepiej posiedzieć na lotnisku nawet kilka godzin niż wydawać 7000 za lot bezpośredni albo organizowany przez pośrednika
ale to już wszystko zależy od Ciebie
pozdrawiam

Tytuł:
PostNapisane: Pn sie 13, 2012 3:15 pm 

Grzesiek a mozesz zdradzic gdzie tak tanio kupiłeś? jakimi liniami lecisz j jaki jest plan lotu? Może cos podpatrzę :) powtarzam że nie mam żadnego doświadczenia z takim kupowaniem nie face-to face, na co zwracac uwage itp.

Ja jednak będe liczyc na to żeby sama dotrzec na miejsce. Znajomi do których jadę mają jedno auto którym on co dzień dojeżdża do pracy, a ona z dwojgiem małych dzieci jest w domu. W dodatku jego nie znam wcale, także nie chce robic zamieszania. Może z drogą powrotna pójdzie łatwiej.

zorientowałam sie własnie że mam paszport wazny do maja 2013, chyba muszę wymienic na nowy zanim kupie ten bilet :)

Tytuł:
PostNapisane: Pn sie 13, 2012 3:31 pm 

Patsi odpowiadajac na Twoje pytania: tak jak Ci napisalem na priv, poszukaj takiego biura (a w KRK takie są) w ktorym kupisz bilety w rozsadnej cenie z mozliwością zwrotu w przypadku zdarzenia losowego , jak i terż bedziesz mogla ubezpieczyć taka mozliwośc. Wy kobiety w podróżach bardzo komplikujecie sobie sprawy proste....

Tytuł:
PostNapisane: Pn sie 13, 2012 3:37 pm 

Tak jak z tymi przesiadkami: lecąc z Krakowa do Brisbane bedziesz miala dwie przesiadki: 1 w Europie druga obojętnie gdzie w Azji. Inaczej się nie da. Dalej do Hervey Bay to albo samolotem albo pociagiem. Jesli koleżanka nie mozę po Ciebie wyjechać. Teraz o przesiadkach: Rozsądny czas na przesiadki to jest powyżej 2 godzin. Wtedy spokojnie mozna się wyrobic na duzyc lotniskach w razie opoźnienia samolotu. Zresztą agent nie ma prawa Ci sprzedac biletu , bo jest określone w przepisach - czas przesiadki przy lotach międzykontynentalnych jest to coś około 2 h. Ale dokladnie nie pamiętam.W dobrym biurze podrózy powinni to wiedzieć.

Tytuł:
PostNapisane: Wt sie 14, 2012 7:54 am 
RED KANGAROO - staly bywalec

U agenta kup bilety do Brisbane, w lot z Brisbane do Hervey Bay (to miasteczko obok Fraser Island) lepiej kup sobie sama przez internet. Bilet drukujesz i potem pokazujesz przy odprawie.

O na przyklad tutaj:
http://www.expedia.com.au/Flights-Searc ... ode=search

Albo tutaj, jest troche taniej:
www.webjet.com.au
https://www.qantas.com.au/travel/airlin ... /global/en

Tytuł:
PostNapisane: Wt sie 14, 2012 6:20 pm 

ewa_m , ale ja dkoladnie tak samo napisalem patsi na priv. Opisalem krok po kroku.
Patsi czasem trzeba troche wysiłku ,żeby zorganizować taką podróż. Tak wiec nie pisz ,ze nie masz glowy by sprawdzać , czy wystarczy Ci czasu na przesiadki, albowiem mając podróż kupioną na jednym bilecie , wystarczy , ze jeden z samolotów Ci się opoźni, to owszem polecisz dalej na tym samym bilecie, ale utkniesz na lotnisku na pare godzin (wersja optymistyczna) lub nawet na dobę (wersja pesymistyczna) A dochodzi do tego jeszcze zalatwianie miejsca w innym locie itd.
Moja kuzynka nie tak dawno leciała na Puerto Rico. Całą podróz miała na jednym bilecie....No i miała pecha: bo pierwszy samolot wyleciał z Warszawy z takim opóznieniem, że musiala kazdy następny lot przebukowywać na poszczególnych lotniskach. Efekt: na miejsce dotarła 30 godzin później....

Tytuł:
PostNapisane: Śr sie 15, 2012 10:53 am 
KOALA - sprawdza czy mu smakuje

http://www.fly4free.pl/europa-bali-euro ... -terminow/

http://www.fly4free.pl/tanie-przeloty-d ... ment-81023

poszukaj np. na tej stronie, w najbliższym czasie na pewno się coś pojawi
nawet bezpośrednio do sydney lub brisbane w cenie ok. 3000

paszport do wizy musi być z tego co pamietam ważny 6 miesięcy więc musisz wymienić

http://www.fly4free.pl/forum/viewtopic. ... &start=840

albo poproś tego forumowicza, może pomoże Ci coś znaleźć
pozdrawiam

Tytuł:
PostNapisane: Śr sie 15, 2012 12:14 pm 

patsi...z Twoim infaltylnym podejściem...radziłbym zrezygnować z tej podróży
rady dobrych ludzi dla Ciebie na nic się nie zdadzą...to nie jest wypad z kocykiem na plażę ...pozdrawiam Marianek

Tytuł:
PostNapisane: Pt sie 17, 2012 9:58 pm 

Kto pyta nie błądzi. Wolę zadać 100 głupich pytań niż później pluć sobie w brodę...

Wszystkie wasze sugestie biorę sobie do serca i sprawdzam, sprawdzam, szukam. Na szczęście mam jeszcze czas. W toku tych poszukiwań znalazłam nawet, że od lutego Emirates uruchamiają połaczenia z Warszawy do Dubaju.
Napisałam że nie mam głowy do samodzielnego organizowania takiej podróży, bo coraz bardziej się plątam. A jak jeszcze usłyszałam że jakies linie lotnicze zbankrutowały to miałam lekki atak paniki (wiem wiem, że mojej podróży one nie dotyczą:)

Dodatkowo, właśnie jedno z warszawskich biur zaoferowało mi podróż w rozsądnej cenie, nieco ponad 5 tys ale z przesiadka w Berlinie w czasie 1h 10 min. Gdyby nie to forum, nie miałabym pojęcia że to może być mało, że są jakieś ogólne normy w tym zakresie. Tak samo jak nie wiedziałabym, że lepiej (dla mnie) kupić bilet u kogoś kto ma przedstawicielstwo w Polsce, żeby w razie pytań tam podejść czy zadzwonić.
Wszystkim dziękuję za pomoc, dam znać co wybrałam.

Jarku napisałam Ci wiadomość na priv

Marianku, jeśli nie masz nic innego do zaproponowania, to zachowaj swoje propozycje dla siebie. Mnie one nie pomagają a Twoja ocena mojej osoby po prostu mnie nie interesuje

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]