Image Map
Teraz jest Cz cze 20, 2019 12:01 am

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sie 20, 2012 2:41 pm 
GRAY KANGAROO - czesto TU zaglada

Patsi ...nie było i nie jest zamiarem moim oceniać Twoja osobę ...dobrze przeczytaj ze zrozumieniem.../w znaczeniu naiwnym niepoważnym/o podejściu Twoim do konkretnego zamierzenia...kupno biletu do drugi etap ..nie wiem czy masz już wizę ?/pierwszy etap/
w skrócie napiszę tylko ,że nie jest to bułka z masłem ...jeżeli kolega J.napisał Tobie "krok po kroku" to dalsza dyskusja mija się z celem ...
Piszą tu o biletach ,podróż nie składa się nie tylko z biletu ,ale jest to nieodzowne coby polecieć :)))))
Są przepisy wizowe ,bagażowe/ilość kilogramów/ ,celne/ile np.tytoniu alkoholu / inne dla każdego kraju a z którymi powinnaś się zapoznać .
Nie wiem czy wiesz ale do Singapuru nie można wwozić gumy do żucia /jedynie w celach zdrowotnych/
Jeszcze jedno zdanko co dotyczy czasu ...nie ma konkretnych przepisów to zależy od przewoźnika ...ale generalnie jest ok 2 godzin...chodzi o to czy zmieniasz terminal ,na karcie wstępu do samolotu masz czas po którym już Cię nie wpuszczą na pokład/tak zwany Boarding Time/ gdyż rozpoczyna się procedura startu.Jeszcze jedno o którym się nie pisze lecąc do AU w samolocie wypełnia się "Incoming passenger card"* Australia po angielsku ,mnie akurat córka wypełniła i przysłała bo ja ani w ząb angielski ...pozdrawiam Marianek :)

Tytuł:
PostNapisane: Śr sie 22, 2012 10:09 pm 
WALLABY - czasem cos napisze

Marianku wreszcie garść przydatnych informacji ( w znaczeniu przenośni jako figury stylistycznej stosowanej w składni językowej :))
Wizę oczywiście mam :)
Nie wiem czy wszystcy tak mają, ale dla mnie wiedzieć co zrobić nie zawsze znaczy wiedzieć JAK to zrobić. Jednak coraz lepiej poznaję temat i mniej panikuję.
O karcie w samolocie do AU wiem, natomiast tą gumą do żucia nieźle mnie zaskoczyłeś.
Kiedy już będę wiedziała gdzie mam przesiadki, to liczę na to że podpowiesz coś jeszcze.
pozdrawiam

Tytuł:
PostNapisane: Pn paź 01, 2012 7:55 am 

Cześć!!:)
Patsi ,poradziłaś sobie z kupnem biletów?

Tytuł:
PostNapisane: Pt paź 05, 2012 2:45 pm 

Cześć, tak, poradziłam sobie.

Skorzystałam z jednego rzeszowskiego biura bo ich obsługa naprawdę mnie pozytywnie zaskoczyła. Zdziwiło mnie tylko że na bilecie mam po nazwisku obydwa imiona napisane łącznie, bez spacji, ale sprzedawca mnie przekonywał że system tak robi i żeby się nie martwić.

Lecę liniami Etihad przez Berlin i Abu Dhabi. Mam nadzieję że jak nie będę opuszczała lotniska to żadne mniej lub bardziej resrtykcyjne przepisy mnie nie będą dotyczyły.
Szkoda tylko że linie nie dopuszczają możliwości rezerwacji konkretnych miejsc w samolocie, ale przecież jakoś przeżyję.

Rozumiem, że jak mam wizę + bilet to jest już całość formalności? Nigdzie nie muszę już niczego zgłaszać ani załatwiać/zabiegać (oczywiście poza ubezpieczeniem?)

pozdrawiam

Tytuł:
PostNapisane: Pt paź 05, 2012 3:57 pm 
RED KANGAROO - staly bywalec

Patsi, rezerwacje miejsc mozesz sobie zazyczyc na cala trase w momencie odprawy na poczatkowym lotnisku juz w Polsce. Powinni wydac Tobie boarding pass na wszystkie samoloty i o ile bedziesz odpowiednio wczesnie mozesz miec wybor miejsc:)

Tytuł:
PostNapisane: So paź 06, 2012 9:42 pm 

Ioserek, dzięki.
Okazało się, że mogę jednak zrobic rezerwację sama, nawet z domu ale tylko na odcinku Abu Dhabi-BNE (najdłuższy). Na te pozostałe odcinki może się uda zrobic tak, jak piszesz czyli jeszcze z Polski.
Te dłuższe trasy już z Berlina lecę Airbusem A 330-200. Może jakieś podpowiedzi, gdzie brac miejsce/od czego uciekac?

Z góry dzięki za wszelkie sugestie :)

Tytuł:
PostNapisane: Pn sty 07, 2013 6:13 pm 
KOALA - sprawdza czy mu smakuje

Hej przeczytam twój post powiedz mi kiedy dokładnie wybierasz sie do australii ja tez planuje marzec 2013 nie kupiłam jeszcze biletu może jakieś wspólne podróżowanie ???? Iza

Tytuł:
PostNapisane: Wt sty 08, 2013 3:52 pm 

Hej, ja mam już bilet, wylatuję ostatniego lutego a moim docelowym miejscem jest Brisbane. Lecę z Etihad Airlines. Gdybyś chciała bliższe info to napisz na priv.
pozdrawiam :)

Tytuł:
PostNapisane: So sty 26, 2013 4:56 pm 

Hej, witam po przerwie. Chwilę mnie tutaj nie było ale ciałem i duchem jestem przy moim wyjeździe, który jest coraz bliżej.

Właściwie prawie wszystko już wiem, walizka powoli się pakuje, mapy lotnisk wydrukowane i przestudiowane, a język szlifuję gdy tylko mam wolną chwilę.

Plan mojego pobytu w AU też w zasadzie już mam, ale pojawił się pewien problem. Otóż, apetyt rośnie w miarę jedzenia i poza zwiedzaniem Queenslandu gdzie będę mieszkac, bardzo chciałabym zobaczyc Sydney na jakies 2-3 dni. Niestety nie mam tam nikogo. Bilet lotniczy kupię na miejscu w AU i nocleg też jakoś sobie zarezerwuję, ale co dalej? Wysiadę na lotnisku w Sydney i...no właśnie. Szukałam w necie i tu na forum, ale nie znalazłam za dużo o tym, jak dostac się z lotniska do centrum, z centrum miasta do portu albo pod operę itp. Wiem że są autobusy Airport Express i taksówki, przystanek początkowy sama gdzieś znajdę ale gdzie wysiąsc, żeby zobaczyc te najważniejsze miejsca?? Są też podobno jakieś karty uprawniające do jazdy komunikacją miejską przez kilka dni, gdzie i za ile je kupię? Gdyby ktoś mieszkajacy na miejscu mógł mnie trochę pokierowac, to byłabym bardzo wdzięczna.
Jestem niezłym piechurem i nie chcę za duzo tracic na taksówki, o ile to tylko możliwe.
Tak jak pisałam nocleg jakoś sobie zarezerwuję ale jeśli ktoś ma jakies sugestie, chętnie skorzystam. Czasy kiedy brałam udział w imprezach studenckich do białego rana, jakoś już się niepostrzeżenie skończyły :)
pozdrawiam :)

Tytuł:
PostNapisane: Cz lut 14, 2013 10:58 pm 

Patsi.....
Wejdź na te stronę i kup sobie ten plan Sydney:
http://sp.com.pl/Sklep.php?q=%3DTPCE5B406
Chyba ze gdzies w poblizu Twojego miejsca zamieszkania masz dobry sklep z mapami calego swiata
Z Lotniska Sydney do centrum najlepiej dojechać pociągiem:
http://www.sydneyairport.com.au/go/by-train.aspx
Wysiadź na stacji St. James. To niedaleko od Ogrodu Botaniucznego. A stamtad prosta droga do Opery...Z Circular Quay mozesz poplynąc promem do Manly - po polnocnej stronie zatoki....
Pozdrozowanie po świecie to takie proste.... :)

Tytuł:
PostNapisane: Pt lut 15, 2013 1:51 pm 
RED KANGAROO - staly bywalec

Droga patsi

wybralas zle forum do zadawania takich pytan. sygeruje bardziej na przyklad - http://www.travelbit.pl/forum/viewforum.php?f=11

przewodnik LP to podstawa jesli mowisz po angielsku.

tak z pamieci, to jest kilka hosteli - jesli taki przedzial cenowy cie interesuje - w poblizu central station w sydney - czyli jakies 2 km od opery.

karty sa w automatach biletowych na stacjach metra albo kioskach (tu nie jestem pewien co do kilkudniowek, 10 przejazdowe itd sa) - wejdz na strone http://www.cityrail.info/ i poczytaj. jesli masz problem z angielskim zaisntaluj sobie przeglagarke chrome, a ona automatycznie tlumaczy na polski

jesli zamierzasz jezdzic po Au, a Syndey to jedynie wycinek i tak potrzebujesz ogromnej wiedzy. tylko LP jesli moge cos zasugerowac.

pozdrawiam i powodzenia

Tytuł:
PostNapisane: Pt lut 15, 2013 5:19 pm 

Dziękuję bardzo za wszelkie sugestie, mam nadzieję że mi się uda :)

Tytuł:
PostNapisane: Wt lis 26, 2013 6:49 pm 

Patsi napisał(a):
Dziękuję bardzo za wszelkie sugestie, mam nadzieję że mi się uda :)

i co udało się ... :?:

Tytuł:
PostNapisane: N gru 01, 2013 8:26 pm 

Tak udało się i to bardzo :D :D :D trzy cudowne tygodnie, Queensland, Lady Elliot na Wielkiej Rafie Koralowej, Sydney, Australia ZOO, parę innych miejsc... i choc mineło już sporo czasu od powrotu to często wracam pamięcią do tamtych chwil.
Zachęcam wszystkich którzy sie wahają, żeby dali sobie odrobinę luzu, wzięli los we własne ręce i spełniali marzenia. Spotkałam po drodze tylu zyczliwych ludzi, od Polek-stewardess na pokładzie samolotu (lot Singapur-Brisbane) do słynnej Bondi Beach, że naładowałam akumulatory na długo.
Teraz czekam na kolejna okazję żeby tam wrócić :P

Tytuł:
PostNapisane: So sty 04, 2014 5:52 pm 

Fajnie, że Ci się udało Patsi. Napisałem do Ciebie na priv. Przede mną teraz kolejna podróż do Nepalu i Indii. W marcu.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]