Image Map
Teraz jest Śr wrz 18, 2019 3:52 am

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: Cz kwi 18, 2013 3:21 pm 
KOALA - sprawdza czy mu smakuje

Witam,
planuję wakacje w Australii na około 3 tygodnie - prawdopodobnie paźdeziernik/listopad. Będzie nas trzy osoby: (ja) + żona + plus nieznacznie ponad 2 letni syn.

Wstępnie założyłem sobie następujący plan:
a) Lot Warszawa - Sydney
b) 3 dni w Sydney i wypożyczenie samochodu/campera
c) Blue Mountains - pytanie czy jest sens z 2-latkiem pchać się w góry
d) 3 dni na dotarcie do Brisbane i czas w Brisbane (plaże, suring, Byron Bay)
e) 2-3 dni na Frasier Island, zwracamy samochód i lecimy do Cairs
f) 4-5 dni wypoczywamy na na Wielkiej Rafie - myślałem o Port Douglas plus rainforest
g) samolot do Uluru i 2 dni w Uluru
h) samolot do Melbourne i 2-3 dni w Melbourne u znajomych
i) Samolot: Melbourne - Warszawa

Klika pytań:
1) czy trasa nie jest za bardzo ambitna - zważywszy że jedzie z nami synek
2) czy zna ktoś sposób aby kupić bilety w rozsądnych cenach z Polski: gdzie rózne miejsce wylotu/przylotu - vide Sydney/Melbourne
3) Zakładam, że powinniśmy zmieścić się "na grubo" w 20-25 tys. PLN (2,5 osoby) - czy realne zważywszy że sporo latamy. Na etapie dokładnego planowania zbiorę wszystkie ceny, natomiast teraz chcę zrozumieć czy poziom mniej więcej osiągalny.
4) Czy któreś z miejsc "traci na atrakcyjności", jesli podróżuje się z małym dzieckiem - przykładowo długi hiking nie wydaje mi się wtedy atrakcyjny....
5) Czy pora roku odpowiednia na powyższą trasę?
6) Czy jest sens wykupywać bilety lokalne wcześniej - cena?
7) Co jest bardziej atrakcyjne cenowo i uzasadnione: samochód+hostel+knajpy czy camper+nocleg+jedzenie własne, także w kontekście dojazdu na Frasier Island?
8)Inne?

Pozdrawiam,

Jarni

Tytuł:
PostNapisane: Wt kwi 23, 2013 1:32 am 
RED KANGAROO - staly bywalec

Ja to widze tak:

1. Trasa jest ambitna ale Australia to duzy kraj i jak sie chce cos zobaczyc to trzeba duzo jezdzic, wiele osob tak robi i na pewno sobie poradzicie.

2. Biletow do Australii szukajcie na www.skyscanner i www.expedia, wersja polska lub niemiecka bo maja tansze biltey niz australijskie strony. Mozna sobie tam ustawic alerty cenowe, pomaga to znalezc tanszy bilet. Biletow na przeloty lokalne w Australii szukajcie na www.webjet.com.au.

3. Z ustaleniem budzetu wstrzymajcie sie do momentu jak bedziecie znali ceny biletow, te 25 tys PLN z biletami to moze byc na styk. Tak na oko to cena biletu do Australii w tym okresie roku do Sydney to moze byc okolo 1500 AUD od osoby, przeloty w Australii Brisbane-Cairns-Uluru-Melbourne to kolejne 600AUD od osoby plus minus. Tak wiec same bilety to ponad polowa waszego budzetu.

4. Podroz z malym dzieckiem to nie problem, zalezy jak jestescie wytrenowani. Ostatecznie nie musicie chodzic na dlugi hiking poza tym do wiekszosci miejsc i tak sie dojezdza samochodem.

5. Pora roku jest najlepsza, bo wtedy nie pada i nie jest jeszcze za goraco.

6. Bilety jak najbardziej kupowac z wyprzedzeniem bo wtedy jest taniej, warto miec ubezpieczenie na wypadek zmian dat itp, warto tez miec zaklepane noclegi.

7. Opcja tansza i drozsza to zalezy na jak dlugo bierzecie tego campera, generalnie jest taniej z camperem jak sie go bierze na dluzej (ponad tydzien). Sprawdzcie ceny w internecie i porownajcie, cena wynajmu samochodu + noclegi z cena wynajmu campera + oplata kempingowa.

8. Wasza trasa: nie wiem czy wiecie ale na Frazer Island trzeba miec samochod 4x4 a bez niego mozliwosci zwiedzania beda bardzo ograniczone. Koszt wynajecia 4x4 jest dosyc wysoki. Jest tez opcja zorganizowanej wycieczki na Frazer Island zamiast indywidualnej wyprawy, mozliwe ze byloby to dla was lepsze rozwiazanie. Alternatywa do Frazer to Stradbroke Island lub Graet Keppel Island, moze nie tak widowiskowe jak Frazer ale rowniez warte zobaczenia.

9. W Brisbane nie ma zbyt duzo do zwiedzania, nie ma tam plaz, lepiej zatrzymac sie na Gold Coast lub Sunshine Coast

10. W rejonie Cairns zamiast Port Douglas wybralbym Cape Tribulation i Daintree Rain Forest

Tytuł:
PostNapisane: Wt paź 01, 2013 11:17 am 
GRAY KANGAROO - czesto TU zaglada

Uzupelniajac wypowiedź Albina ja myslę ze budżet trzeba założyc na powyżej 30 tys. PLN

PostNapisane: N sie 17, 2014 6:58 pm 

Ja jeszcze zbieram pieniądze na moją podróż. Myślę, że niebawem uda mi się wyruszyć. Skupiam się nie tylko na biletach, noclegu, ale i ubezpieczeniu, i interesuje mnie wyłącznie rozsądna cena.

PostNapisane: Śr cze 17, 2015 10:15 am 

Moi rodzice byli kilka lat temu w Australii na wakacjach. Po obejrzeniu ich zdjęć i filmów cały czas marzę, żeby tez tam pojechać. Jestem już bliżej niż dalej :)

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]