Image Map
Teraz jest Śr cze 19, 2019 5:58 pm

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: So cze 14, 2014 12:16 pm 
KOALA - sprawdza czy mu smakuje

Hej!
Czy mogłabym prosić o pomoc w sprawie wiz do Australii?

Próbowałam czytać na stronie immi.gov na temat wiz, i chcę się upewnić, więc wszelka pomoc będzie mile widziana. Możliwe, że będę mogła wyjechać do Melbourne na okres 4-5 miesięcy. Będę tam pracować, ale w miarę za mieszkanie i wyżywienie, więc w świetle tego co piszą na stronie, to łapie się to w wolontariat. Najprostszym sposobem jest evisa, ale jeśli wybieram się na dłużej niż 3 miesiące. Znalazłam inną opcję wiza subclass 600. Ale nadal nie rozumiem dokładnego systemu jaki rządzi całą dokumentacją itd. Czy mógłby ktoś udzielić porady co mogłabym zrobić, żeby wszystko było w porządku? Co z medical record, kosztami i tym podobne?

Oraz kolejne pytanie: Czy dobrze zrozumiałam, że czas oczekiwania na taką wizę (tourist, subclass 600) to 1 miesiąc?

PostNapisane: Śr cze 18, 2014 8:14 am 

Naprawdę nikt nie jest w stanie odpowiedzieć na choć jedno z moich pytań?

Osoba do której jadę zasugerowała, żebym wcale nie wspominała, że jadę na wolontariat (ponoć nierzadko odrzucają takie wnioski).

PostNapisane: Pt cze 20, 2014 1:17 pm 
RED KANGAROO - staly bywalec

Czesc, byc moze sie myle wiec wez na to poprawke. Wiza o ktorej piszesz nie uprawnia Ciebie do jakiejkolwiek pracy na terenie AU niezaleznie czy platnej czy nie.
Cytuj:
You might be able to get this visa if you are travelling to Australia:

as a visitor
for business visitor activities
to visit family
on a tour with a registered travel agent from the People’s Republic of China.

Osoba do ktorej jedziesz slusznie sugerowala ze odrzucaja aplikacje z mala tylko roznica, powinna napisac zamiast "nierzadko" powinno byc w 100%
Na e wize, normalna turystyczna czeka sie hmmm 10 minut nie wiem ile na te 600, nie chce mi sie zglebiac przepisow w immi ale za turystyczna do 3 m-cy nic sie nie placi natomiast za subclass 600
Cytuj:
to visit or for business purposes
for up to three, six or 12 months.

The base application charge for this visa ranges from AUD130 to AUD335.

to ze napisali ze mozesz na niej wjechac w sprawach biznesowych wcale nie oznacza ze do pracy lecz w celach biznesowych , to sa dwa rozne pojecia:)
pozdrawiam

PostNapisane: Śr cze 25, 2014 11:43 pm 

Hej!
Dzięki wielkie za odpowiedź.

Jednak postanowiłam skontaktować się z ambasadą i dowiedzieć się co-nieco (chociaż i tak mam kolejną masę pytań...).
W świetle australijskiego myślenia wolontariat obejmuje tylko organizacje charytatywne. Więc jeśli instytucja, która oferuje wolontariat jest np. prywatną firmą, farmą czy uczelnią to generalnie jest to traktowane jako praca (bo każdy Australijczyk może taką pracę podjąć).

Health requirements nie dotyczy, chyba, ze zapytają.
Teraz pojawiły się inne pytania na horyzoncie ale zanim zadam przeszukam forum :) Ale już teraz zapytam czy mogę się skontaktować z kimś kto mieszka w Australii i zrobić mały wywiad? Zakładam, że moderatorzy na stałe zameldowani są w Australii, więc miło byłoby mi z kimś pogadać na skypie! :)

PostNapisane: Pn cze 08, 2015 1:18 pm 

Wiza to wiza, ale musisz wykupic takze ubezpieczenie turystyczne, szczegolnie na tak dlugi okres.

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]