Image Map
Teraz jest Śr lis 22, 2017 6:34 pm

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: N lut 20, 2005 12:38 pm 
RED KANGAROO - staly bywalec

Ze wzgledu na to ze NZ jest w poblizu AU :D sporo australijczykow odwiedza ja w celach turystycznych, ostatnio po wladcy pierscieni wzroslo zainteresowanie tym krajem np w Europie.
Czy ktos mieszkajacy w AU moze powiedziec czy jest to popularny kierunek wyjazdow turystycznych i gdzie sie najczesciej australijczycy wybieraja do NZ - czy tylko na narty??

Pozdrawiam Andrzej

Tytuł:
PostNapisane: Wt mar 01, 2005 12:18 am 

Cytuj:
ostatnio po wladcy pierscieni wzroslo zainteresowanie tym krajem np w Europie.

Zdaje sie ze turystyka w NZ wzrosla 2 krotnie po wladcy peirscieni.
ledwo sobie radza z naplywem turystow.
Do tego stopnia, ze jesli chcesz odwiedzic NZ, szceszgolnie w lecie na poludniowej polkuli, rezerwacje hoteli, samochodu i najciekawszych atrakcji trzeba robic z kilkumiesiecznym wyprzedzeniem
jak chcesz sie przejsc Milton Track na przyklad, to rezerwacje trzeba robic z mniej wiecej pol rocznym wyprzedzeniem.
Chcialem zrobic taka rezerwacje w pazdzierniku zeszlego roku, i najwczesniej kiedy moglem ja zrobic to na kwiecien tego roku.

Cytuj:
Czy ktos mieszkajacy w AU moze powiedziec czy jest to popularny kierunek wyjazdow turystycznych

Popularny - tak, bardzo popularny. I nie jest to tania sprawa - ceny porownywalne z australijskimi, noclegi tez ale w lecie ciezko bedzie ci znalezc cos sensownego ponizej NZ$100 za noc!

Cytuj:
gdzie sie najczesciej australijczycy wybieraja do NZ - czy tylko na narty??

Na narty tez oczywiscie - jesli chcesz jechac np. na tydzien to taniej wyjdzie cie to w NZ niz w Australii. ceny w Australii sa po prostu zaporowe (np. AU$300 za nocleg w miejscowosciach narciarskich w sezonie)

Jesli chcesz sie wybrac na wakacje to ja doradzam dwie opcje:
1. Objazdowo - wynajmujesz auto i robisz obie wyspy w ciagu 2-3 tygodni, zaleznie od tego ile masz czasu i pieniedzy.
2. jakis hm.. np. holiday park. Takie parki sa tam bardzo dobrze zorganizowane, i jak wybierzesz ciekawie, to maja np. plaze przy ktorej ty czy twoje dzieciaki moga plywac w wodzie i bawic sie z delfinami, ogladac foki i pingwiny w naturalnym srodowisku itp.
Na takie wakacje polecam wyspe poludniowa.
Moje ulubione miasto w NZ to Dunedin - szkockie miasto w NZ. Piwo tam produkowane (Speights) to wedlug mnie najlepsze piwo z NZ. Oczywiscie mozna zwiedzic browar :)
Kolo Dunedin jest tez jedyna na swiecie kolonia albatrosow krolewskich przy miescie. Zdecydowanie polecam. Fantastyczne ptaki. I jest spora szansa, ze zobaczysz jak szybuja.

PostNapisane: Śr cze 01, 2005 7:06 am 
[quote="Andrzej"]Ze wzgledu na to ze NZ jest w poblizu AU :D sporo australijczykow odwiedza ja w celach turystycznych, ostatnio po wladcy pierscieni wzroslo zainteresowanie tym krajem np w Europie.
Czy ktos mieszkajacy w AU moze powiedziec czy jest to popularny kierunek wyjazdow turystycznych i gdzie sie najczesciej australijczycy wybieraja do NZ - czy tylko na narty??

Pozdrawiam Andrzej[/quote]

NZ to nie tylko narty! To rowniez gejzery, gotujace sie blota i gorace zrodla. To piekne, bezpieczne szlaki turystyczne, szczegolnie na poludniowej wyspie (Milford Sound 55 km). Fantastyczna przyroda! Miszkalam w Wellington 3 lata.

Tytuł: troche o NZ
PostNapisane: Wt cze 14, 2005 2:26 pm 

Przypadkiem trafilam na bardzo ciekawy blog opisujacy podroz do NZ trojki studentow. Pzrepiekne zdjecia!

http://dziekanka.blog.onet.pl/

pozdrawiam, m

Tytuł:
PostNapisane: N paź 22, 2006 1:11 pm 
GRAY KANGAROO - czesto TU zaglada

Pod koniec mojej australijskiej wizy zamierzam leciec prosto do NZ. Bedzie to ok. styczen 2007.Chcialabym tam troszke zobaczyc i troszke popracowac. W zwiazku z tym mam 3 pytanka.Moze ktos doradzi...?

1. Czy byl ktos z Was w HOBBITON (miejsce krecenia Wladcy Pierscieni). W zwiazku z tym czy wiecie jaka jest cena tej przyjemnosci i o ile wczesniej trzeba sie rezerwowac i gdzie?
2. Czy latwo znalezc prace w NZ? Jakies zbieranie owocow czy cos w tym stylu.Ile mozna zarobic?
3. Jakie miejsca w Nowej Zelandii polecacie jeszcze do zobaczenia?

I jak najtaniej dostac sie z Asutralii do Nwowej Zelandii?

Pozdrawiam cieplutko z Queensland!

Tytuł:
PostNapisane: Śr lis 01, 2006 12:17 am 
KOALA - sprawdza czy mu smakuje

Pyt 2. W sezonie zapotrzebowanie zawsze jest, wymagane jest jednak pozwolenie na prace, co moze nieco utrudnic poszukiwania. Zdarza sie ze zatrudniaja bez pozwolenia, jezeli pracodawca jest bardzo chetny moze Ci tez takie sezonowe pozwolenie zalatwic bez wiekszych problemow. Zajrzyj na strone www.seasonalwork.co.nz/index.bsp zeby sie zorientowac gdzie i jaka praca jest.
Pyt 3. Cala Nowa Zelandia, duzo by pisac.

Miedzy OZ a NZ lataja trzy linie "no frills": Jetstar, Freedom Air i Pacific Blue. Lataja na roznych trasach, wiec zalezy skad i dokad chcesz leciec. Sa zazwyczaj sporo tansze od regularnych linii jak Qantas, Air NZ czy Emirates. [/url]

Tytuł:
PostNapisane: Cz lis 02, 2006 7:53 am 

Cytuj:
Pod koniec mojej australijskiej wizy zamierzam leciec prosto do NZ

Miejsce krecenia wladcy pierscieni to nie Hobbiton. Nie ma takiego miejsca w NZ. Wladca piersiceni byl krecony w calej NZ, m.in. w wellingtton i okolicach, w okolicach queenstown, fiordlan national park itd.
Miejsca w ktorych Wladca Peirscieni by krecony sa zaznaczone na wiekszosci map turystycznych.
Jedyne miejsce w ktorym zostawiono dekoracje to Mattamatta na poludniowej wyspie, jest tan zewnetrzna czesc domu bilbo Bagginsa. Wnetrze bylo krecone na planie filmowym w Wellington. Bilet za wejscie (bo jest to na pryhwatnej posesji) kosztuje chyba 30 czy 40 $NZ na osobe. JEDYNE CO ZOBACZYSZ TO DOMEK BILBO Z ZEWNATRZ. Ja zrezygnowalem :)
Wszystkie inne rzeczy to naturalne miejsca, np. rzeka gdzie byla krecona scena z Nazgulami, Gory ktre byly wykorzystane jako siedziba Saurona itd. WSZYSTKIE DEKORACJE OPROCZ CHATKI BAGGINSA ZOSTALY ROZEBRANE.
w NZ bardzo dbaja o przyrode.
Cytuj:
2. Czy latwo znalezc prace w NZ? Jakies zbieranie owocow czy cos w tym stylu.Ile mozna zarobic?

Tego nie wiem bo nie szuklem. podejrzewam ze w Auckland czy Wellington latwiej niz gdziekolwiek indziej, ale jaka prac i gdzie to nie wiem.
Cytuj:
3. Jakie miejsca w Nowej Zelandii polecacie jeszcze do zobaczenia?

Jest duzo do zobaczenia. Bay of Islands, Auckland, Rotorua i okolice, Lake Taupo, Waitomo Caves, Wellington, Kaikoroua, Christchurch, Franz Josef Glacier i Fox glacier, Queenstown i Remarkables i okolice, Fiordland National Park, Alpy Nowozelandzkie, Invercargil, Dunedin z kolonia Albatrosow krolewskich, poludniowe wybrzeze poludniowej wyspy, polnocno-wschodnie wybrzeze poludniowej wyspy (albert tasman national park)

Tytuł:
PostNapisane: Cz lis 02, 2006 7:55 am 

Cytuj:
I jak najtaniej dostac sie z Asutralii do Nwowej Zelandii?

W twoim przypadku samolotem z brisbane oczywiscie

Tytuł:
PostNapisane: N lis 05, 2006 12:35 am 
WALLABY - czasem cos napisze

joller napisał(a):
Tego nie wiem bo nie szuklem. podejrzewam ze w Auckland czy Wellington latwiej niz gdziekolwiek indziej, ale jaka prac i gdzie to nie wiem.

W auckland zbieranie owocow? :) Jesli prace sezowowe (jesien) to tylko okolice Te Puke i Hastings. Poludniowa wyspa nie wiem bo nie bylem ale z tego co slyszalem to Polnocna czesc poludniowej wyspy - okolice Blenheim (winogrona).

PostNapisane: Śr lip 18, 2007 9:36 am 
GRAY KANGAROO - czesto TU zaglada

Czy naprawde nic poza chata hobbita (matamata) nie zachowalo sie do dzisiaj? Nie oplaca sie jechac do matamata?
A co mozna zobaczyc w okolicy wellington - sa jakies miejsca z filmu wladca pierscieni lub cos wyjatkowego? Uwielbiam ten film i wlasnie jestem na wyspie polnocnej, chce zobaczyc rotorue, taupo, tongariro national park i nie wiem czy oplaca sie zjezdzac w dol do wellington, jesli nic ciekawego tam nie ma?
Jesli juz zalewam pytaniami, to moze ktos zwiedzal okolice Rotoruy, bardzo chcialabym zobaczyc cokolwiek z dziedziny wulkanow, ale chyba widzialam oferte przelotu helikopterem nad wulkanem, oczywiscie droga sprawa.
Prosze o rade kogos kto sie orientuje.
Jak najtaniej mozna podrozowac? nie mam prawa jazdy, ale slyszalam o takim przewozie jak naked bus.
Prosze o rade.

Tytuł:
PostNapisane: So wrz 01, 2007 10:46 am 
KOALA - sprawdza czy mu smakuje

Witam wszystkich bardzo serdecznie mam pytanie do poledownunder
KOALA
proszę jesli to możliwe abyś napisała/napisał o mieście Whakatane New Zealand ew gdzie mozna znaleźć informacje na ten temat. Niedawno była u mnie woluntariuszka z NZ właśnie z Whakatane i chciałabym poszerzyć swoją wiedzę o tym mieście ale i całęj Nowej Zelandii za wszystko już teraz dziękuję.
A tak nawiasem mówiac New Zealand to piękny i ciekawy kraj spokojniejszy niż Australia.
Pozdrawiam wszystkich miłośników New Zealand :lol:

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]