Image Map
Teraz jest Śr lis 22, 2017 6:26 pm

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Emigracja
PostNapisane: Cz cze 16, 2005 1:05 pm 
KOALA - sprawdza czy mu smakuje

A czy ktoś próbował składać wniosek do NZ bo wszyscy się na AU uparli ?
Chętnie bym się dowiedział jakie są wrażenia osób, które tam wyjechały.

Tytuł: Re: Emigracja
PostNapisane: Pt cze 17, 2005 4:07 am 
RED KANGAROO - staly bywalec

hokah napisał(a):
A czy ktoś próbował składać wniosek do NZ bo wszyscy się na AU uparli ?
Chętnie bym się dowiedział jakie są wrażenia osób, które tam wyjechały.

Własnych wrażeń nie mam, ale pracuję z jednym Chorwatem, który spędził kilka pierwszych lat emigracji właśnie w NZ. Twierdzi on, że to piękny kraj jeśli ktoś lubi spokój, odludzie, dzikie góry i jeziora, puste plaże i angielskie jedzenie (czytaj: w bardzo małym wyborze).
W NZ jest zdecydowanie zimniej niż w Au, społeczeństwo mniej kosmopolityczne (oczekuje się, że szybko się "wtopisz" w otoczenie włącznie z nabyciem lokalnego akcentu) no i jest to największe "zadupie" świata. Nawet talerze do odbioru TV-sat muszą mieć średnicę zbliżoną do dachu domu żeby cokolwiek ściągnąć. Są tacy, którzy to lubią (spokój i odosobnienie). Dla nich będzie tam wspaniale.
Mojego znajomego z pracy żona ściągnęła siłą do Melbourne kiedy przyjechała tu na delegację i zobaczyła jak może wyglądać "shopping centre" :lol:

Przemo

Tytuł:
PostNapisane: Pn cze 20, 2005 4:01 am 

Spocit,
w sumie to dobrze to opisales.
Chociaz sa trzy miasta - Auckland, Christchurch i Wellington, w ktorych mozna zyc w miare sensownie
Auckland przypomina mi troche Sydney, a Wellington to chyba Canberre.
Jesli mozesz w tych miastach znalezc dobra prace, to prawdopodobniesz bedzie Ci sie podobalo.

Natastyczne miejsce na wakacje, domek letniskowy, moze nawet emeryture. Jak ktos lubi nature to NZ jest dla takiej osoby jak raj na ziemii.
Cytuj:
no i jest to największe "zadupie" świata.

Tego bym nie powiedzial :)
Mimo wszystko miejsce bardzo przyjemne.. A Auckland ma ponad 1mln mieszkancow, i jest miastem w miare kosmopolitycznym.

PostNapisane: Pn cze 27, 2005 1:56 pm 
A ja polecam autorska strone www.irciaq901.republika.pl
Niniejszy osobnik mieszka w NZ juz chyba trzeci rok, a jego strona to niezla jazda na temat tego co tam zastal i doswiadczyl. Opinie mocno subjektywne, czasami pewnie kontowersyjne, aczkowiek napisane pewnie nie bez podstaw. Calosc zas ubarwiona roznymi fotkami. Mysle, ze zawartosc tej strony moze byc niezlym przyczynkiem do dalszej dyskusji na temat NZ.

Pozdrawiam,
Rafal

Tytuł: NZ :twisted:
PostNapisane: So lip 16, 2005 2:32 pm 

Boże!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Toż to Raj na Ziemi!!! :))))))))))))))))))))))
Lece do Nowej Zelandii :P

znalazlem jaszcze tą wydaje mi się ciekawą i związaną z tematem stronke: http://www.ang.pl/nowa_zelandia_8885.html

PostNapisane: Śr sie 17, 2005 10:48 am 

Spedzilam 3 lata w Australii glownie w Melbourne, ale duzo podrozowalam
[ pisze reportaze] od Monkey mia [ kolo Shark Bay - w.a] via Adelaida Eden - NSW po Brisbane i obok Surfers Paradise [ Warangary] po interior z Alice sp. Niesamowita roznorodnosc krajobrazow, klimatow ludzi.
Czy taka roznorodnosc moge spotkac w NZ?
Czy ktos moze porownac lub wspomniec o czyms czego nie spotkalam w Australii? Elza

PostNapisane: N wrz 04, 2005 9:22 pm 
Witam wszystkich potencjalnych odbiorców mojego listu, a przede wszystkim Polaków lub Nowozelandczyków mieszkających w Nowej Zelandii!
Pragnę wyjechać do tego wspaniałego miejsca na końcu świata z moją przyszła żoną i naszym nienarodzonym jeszcze dzieckiem.Moim (sprzed kilku lat)marzeniem była chęć wyjazdu do Australii, niestey warunki emigracyjne ,wówczas mocno zmienione ,sprowokowały mnie do pójścia na studia. Jestem z wykształcenia mgr archeologii, obecnie zajmuje się konserwacją, sztukatorstwem, a ponadto przeszedłem sporo szczebli zawodowych z sanitariuszem pogotowia włącznie:).
Jeśli ktoś z państwa chciałby choćby pokorespondować lub nam pomóc choćby dobrym słowem to zgóry serdecznie dziękuje. Piotr z Wrocławia[/list]mój e-mail piotr.szuturma@op.pl

Tytuł:
PostNapisane: Wt paź 11, 2005 2:01 am 
WALLABY - czasem cos napisze

Moze konkretniej co chcialbys wiedziec...?Jesli chodzi o NZ to piekny kraj, ale ciezko z praca w Australii latwiej znalezc zajecie.

pozdr

PostNapisane: Pt maja 25, 2007 4:33 pm 
GRAY KANGAROO - czesto TU zaglada

Witam cieplo z chlodnej Nowej Zelandii

Jestem tutaj na wizie work permit, 6 miesiecznej. Mam mila prace i wynajmuje pokoj u znajomej, sa dla mnie jak rodzina. Oczywiscie, ze nie chcialabym wracac do Polski. Moj angielski ciagle nie jest wspanialy ale coraz lepszy.
Chodzi mi o emigracje. Wiem,ze do emigracji potrzebne sa te punkty (wiek, jezyk, zawod itd) podobnie jak w Australii... Ale slyszalam tez, o wizie sponsorowanej (bodajze...?) Moj angielski nie jest na tyle dokonaly by wszystko ze strony emigracynje zrozumiec, a moze poprostu nie potrafie dobrze znalezc. O co dokladnie chodzi...? czy jesli ktos poswiadczylby mi, ze da mi tu stala prace, ze mam gdzie mieszkac, moglabym aplikowac o pobyt staly...? Czy musze zdawac ten okropny (i strasznie trudny) egzamin IELTS...?
Prosze o odpowiedz kogos, kto wie, jakie mozliwosci emigracji sa tutaj poza tym standardowym z zawodami itd.
Dziekuje i pozdrawiam z cudnej Zelandii.

Tytuł:
PostNapisane: Wt sie 11, 2009 11:10 pm 

Witam,
Wszystkich zainteresowanych emigracją do Nowej Zealandii gorąco polecam zapoznanie się z felietonami dr. Krzysztofa Iwana, dostępnymi pod poniższym linkiem: http://nzhypocrisy.blogspot.com/ . Można tam znaleźć wiele ciekawych informacji na temat tego kraju od osoby która tam mieszkała ponad 7 lat, a niekiedy przekonać się, że nie jest to "raj na ziemi" jak go nowozelandczycy lubią nazywać.

Tytuł:
PostNapisane: Pn gru 23, 2013 3:18 pm 

A czy po studiach humanistycznych jest szansa na legalną pracę?

Tytuł:
PostNapisane: Pt gru 27, 2013 7:05 am 

W kazdym zawodzie mozna znalezc legalna prace. Zalezy co sie chce robic. Warunek nr jeden jest jezyk ang., bez niego nawet dokrot sie nie sprzeda. Polecam www.seek.co.nz tam sie oglaszaja duze firmy a na www.trademe.co.nz rozne mniejsze/rodzinne firmy.

PostNapisane: Cz gru 22, 2016 1:37 am 

Czy emigrowanie do Australii jest ogromnym problemem ? Bardzo bym prosiła o odpowiedź, czy nadal są rygorystyczne zasady jeśli chodzi o cudzoziemców i zdanie języka angielskiego ?

PostNapisane: Cz gru 22, 2016 10:28 am 

Generalnie mozna powiedziec ze poprzeczka jest co roku podnoszona , a czy jest problemem to zalezy od indywidualnej sytuacji:jaki zawod, jaki wiek, poziom angielskiego i pare innych skladnikow. Sa ludzie ktorzy to ogarniaj w pare m-cy a inni wcale.

PostNapisane: Cz gru 22, 2016 12:32 pm 

Zgadzam sie z "loserek".

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]