Image Map
Teraz jest Śr lis 22, 2017 6:10 pm

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr maja 24, 2006 12:06 am 
WALLABY - czasem cos napisze

Czy ktos wie jak dlugo sie czeka na Work Permit bedac na wizie turystycznej ?

Zalozmy, ze sytuacja jest taka:

- mam wize turystyczna, mam pracodawce i .... jak dlugo bede czekal na zezwolenie ? Co mam powiedziec pracodawcy na temat okresu oczekiwania tj. kiedy bede mogla zaczac legalnie pracowac ?

Czy ktos juz przez cos takiego przechodzil ?

Tytuł:
PostNapisane: Cz maja 25, 2006 7:46 am 
RED KANGAROO - staly bywalec

nie znam na tyle dobrze procesu emigracyjnego do NZ, tu mozesz znalezc sporo info:
http://www.immigration.govt.nz/

poczytaj tez tu
http://www.polonianz.org.nz/
z tego co pamietam, maja calkiem niezle forum. Chiciaz widze, ze przeniesli sie na forum gazety wyborczej.

Tytuł:
PostNapisane: So gru 02, 2006 11:25 am 
GRAY KANGAROO - czesto TU zaglada

Witam serdecznie

Jestem teraz w Australii na wizie turystycznej 6 miesiecznej, ktora konczy sie w marcu. Chcialabym z Australii jechac do Nowej Zelandii do pracy. Jednak gdy opuszcze Australie moja wiza sie konczy, musze wiec wrocic do Brisbane w dniu wylotu by zostac nie dluzej niz 8h na lotnisku.
Czy wie ktos czy to w ogole jest mozliwe? Czy do Nowej Zelandii nie potrzebna jest wiza...? Moge tak poprostu tam jechac prosto z Australii? Co jest mi potrzebne? Czy trudno jest zalatwic zezwolenie na prace i jak to sie robi? Bardzo prosze o rady i sugestie... Chcialabym tam zostac jak najdluzej i moze zarabiajac tam troche pieniedzy wrocic znowu do Australii na nowej wizie. Znacie takie przypadki? Bo nie wiem czy to ma sens. Z gory dziekuje za pomoc i pozdrawiam z Tasmanii! :-)

Tytuł:
PostNapisane: Pn gru 04, 2006 12:31 am 

Cytuj:
Czy do Nowej Zelandii nie potrzebna jest wiza...?

Wiza - mowa o takiej ktora pozwala pracowac tak?
Wiza jest wymagana od polakow, od australijczykow nie.
Jesli ktos jest obywatelem australii, lub nawet stalym rezydentem, moze jechac do NZ bez problemow. Obywatele polski musza starac sie o odpowiednie wizy.

Cytuj:
Czy trudno jest zalatwic zezwolenie na prace i jak to sie robi?

Z tego co rozumiem to historia podobna jak z australia. Wybierasz kategorie, liczysz sobie punkty itd.
Cytuj:
Chcialabym tam zostac jak najdluzej i moze zarabiajac tam troche pieniedzy wrocic znowu do Australii na nowej wizie.

Hmm, nie wiem czy to mozliwe. Skontaktuj sie z ambasada w NZ i wypytaj dokladnie. To prosta sprawa, dowiesz sie wszystkiego dokladnie z pierwszej reki.

Tytuł:
PostNapisane: Wt gru 05, 2006 7:37 am 
GRAY KANGAROO - czesto TU zaglada

Hmm, a to mnie zaskoczyles, bo jak mi wiadomo nie musze miec wizy by jechac do Nowej Zelandii. Bez wizy mozna tam byc 3 miesiace, myle sie...? A zeby pracowac potrzebne jest zezwolenie na prace, nic wiecej i o to pytam. Po Twojej odpowiedzi widze ze albo ja bardzo sie myle albo Ty. Prosze o odpowiedz kogos kto wie napewno, byl lub zna sytuacje.

Tytuł:
PostNapisane: Wt gru 05, 2006 1:01 pm 
WALLABY - czasem cos napisze

dalva napisał(a):
Hmm, a to mnie zaskoczyles, bo jak mi wiadomo nie musze miec wizy by jechac do Nowej Zelandii. Bez wizy mozna tam byc 3 miesiace, myle sie...? A zeby pracowac potrzebne jest zezwolenie na prace, nic wiecej i o to pytam. Po Twojej odpowiedzi widze ze albo ja bardzo sie myle albo Ty. Prosze o odpowiedz kogos kto wie napewno, byl lub zna sytuacje.

joller ma racje jesli chodzi o wize pracownicza. natomiast Polacy moga wjechac do NZ na wizie turystycznej ktora jest wbijana na lotnisku i jest wazna 3 miesiace. Na tej wizie pracowac nie mozna ale mozna potem bez problemu dostac work permit na prace sezonowe czyli tylko typu zbieranie owocow, prace w sadzie, pakowanie owocow. Jednak przy wjezdzie do NZ nie nalezy mowic ze sie ma zamiar pracowac bo sie to moze roznie skonczyc. pozdrawiam

Tytuł:
PostNapisane: Cz gru 07, 2006 2:09 am 
KOALA - sprawdza czy mu smakuje

Bez problemu z tego co wiem to tylko w rejonach, ktore sa na oficjalnej liscie UI regionow gdzie wystepuja braki rak do pracy. Aktualne informacje znajdziesz na stronie UI

http://www.immigration.govt.nz/migrant/ ... policy.htm

W ub. roku weszly tez w zycie nowe przepisy dotyczace zezwolen na prace sezonowa dla narodow Wysp Pacyfiku. Nie pamietam dokladnie jak to wyglada, ale komentowano to tak, ze utrudni to zdobycie pozwolenia na prace innym narodowosciom poniewaz funkcjonuje system "quotas" ktorych wiekszosc w nowym systemie zajma wlasnie wyspiarze, ktorzy maja pierwszenstwo.

Znane sa tym niemniej przypadki osob, ktorym udalo sie znalezc prace i bez pozwolenia, ale musialabys zadecydowac czy chcesz podjac ryzyko, ze Cie zlapia, wyrzuca i bedziesz miala problemy z ewentualnym wjazdem do NZ w przyszlosci.

Wjezdzajac jako turystka musisz udokumentowac posiadanie wystarczajacej sumy pieniedzy - $1,000 na kazdy miesiac pobytu, oraz biletu powrotnego. W Twoim przypadku moze to byc problem, jezeli bilet bylby do Australii, bo mogliby wtedy zapytac i o wize.

Tytuł:
PostNapisane: Cz gru 07, 2006 6:26 am 

tak masz racje, zmienilo sie to od 1 kwietnia 2005r.
Wiza turystyczna do 3 miesiecy do NZ jest wbijana na lotnisku.

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]