Image Map
Teraz jest Śr lis 22, 2017 6:26 pm

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr sie 09, 2006 3:15 pm 
KOALA - sprawdza czy mu smakuje

Cześć.

Postanowiłem wyemigrować na stałe do Nowej Zelandii.
Może wygląda to troszeczkę niepoważnie, ale niewiele wiem o tym kraju, średnio znam angielski, mam 36 lat, jestem kawalerem.

Wyjazd zaplanowałem na 2014 rok. Wiem, że do tego czasu wiele się może zdarzyć, ale jakie kroki do przedsięwzięcia doradzilibyście, żebym nie połamał sobie zębów starając się o wyjazd.

Jaki powinien być mój następny krok?

Z jakim fachem i jakimi umiejętnościami dobrze jest wystartować w NZ?

Co należy wiedzieć kontaktując się z urzędami emigracyjno-imigracyjnymi, a czego wystrzegać?

O jakie zaświadczenia, dokumenty i referencje powinienem zacząć się starać już dziś?

Nawet nie wiem, o co pytać?

Każda opinia będzie dla mnie bardzo ważna. Z góry dziękuję. Zagladam tu codziennie.

:)

Tytuł:
PostNapisane: N wrz 17, 2006 4:16 pm 
GRAY KANGAROO - czesto TU zaglada

wzsystkie informacje na temat migracji do NZ znajdziesz na stronie: http://www.immigration.govt.nz

PostNapisane: Cz wrz 21, 2006 12:00 pm 
KOALA - sprawdza czy mu smakuje

Polecam nastepujace kroki:
1. Dowiedz sie wiecej o Nowej Zelandii. Jezeli malo o tym kraju wiesz, dlaczego akurat tu chcesz jechac? Nie wszystkim sie tu podoba, i Ci ktorzy najbardziej zaluja zwykle winia za rozczarowanie bledne pojecie o tym kraju i warunkach zycia. Poszukaj w internecie forow, blogow itp. zebys mial jakies wyobrazenie gdzie jedziesz i czego sie spodziewac.
2. Szlifuj angielski. Umiejetnosc porozumiewania sie po angielsku to minimum by znalezc jakakolwiek prace, dobra znajomosc jezyka pomoze zjednac sobie ludzi.
3. Lista najbardziej poszukiwanych zawodow jest na stronie Urzedu Imigracyjnego i jest regularnie aktualizowana, wiec trudno przewidziec z jakim fachem dobrze bedzie startowac za 8 lat. Ogolnie bezrobocie jest niskie i w wiekszosci fachow jezeli jestes dobry i masz to udokumentowane wyksztalceniem i solidnym doswiadczeniem w tej dziedzinie, powinienes sobie jakos poradzic.
4. Wszystkie dokumenty jakie bedziesz musial zlozyc w Urzedzie Imigracyjnym nie powinny miec w momencie skladania wiecej niz 6 miesiecy, wiec za wczesnie zeby sie o to martwic. Poza tym przepisy wizowe tez sie moga do tej pory zmienic.
Pozdrawiam

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]