Image Map
Teraz jest Śr lis 22, 2017 6:29 pm

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr sty 24, 2007 8:01 am 
GRAY KANGAROO - czesto TU zaglada

Witam :-)

W Australii chcac byc na wizie studenckiej z mozliwoscia pozniejszego stalego pobytu, musze
aplikowac o taka wize, oplacic kurs i szkole. Kurs angielskiego najpierw koniecznie, egzamin z niego
a potem moge isc sobie do szkoly zawodowej czy uniwerek. Po skonczeniu moge ubiegac sie o pobyt
staly... A jak jest w Nowej Zeladnii?? Jestem tu teraz turystycznie ale marze o powrocie do Australii a
ostatnio moze o szkole tutaj. To jednak wiadomo drogie. W Au okolo 200$au za tydzien nauki..
Prosze powiedzcie jak sie to ksztaltuje w Kiwi?
1. Ile kosztuje tydzien nauki za kurs jezyka i szkole (np college)
2. Ile kosztuje sama wiza studencka?
3. Co jest potrzebne do skladania podania (ile kasy trzeba pokazac i jakies specjalne rzeczy)?
3. Czy ukonczenie tu kursu jezykowego bedzie akceptowane w Australii...?

Prosze Was bardzo o odpowiedz. Jako ,ze te kursy mam dopiero przed soba nie znam na tyle
angielskiego by smigac sobie na imigracyjnej stronce, a skoro tu jestem a do Polski mi nie spieszno
mysle nad takim rozwiazaniem. Nie wiem czy uda mi sie tu zaparcowac na szkole w Au wiec moze
warto szkole skonczyc tu...?

I jeszcze jedno mnie ciekawi. Trzy tyg temu wylatywalam do Auckland z Sydney, i w Sydney w
okienku wymiany walut dalam kobiecie 180$ Au i za to dostalam... 180$ NZ. Myslalam, ze dolar au
jest drozszy...? Jest 1:1? Pozdrawiam i czekam na jakies rady.

PostNapisane: Cz sty 25, 2007 11:27 am 
KOALA - sprawdza czy mu smakuje

[quote]1. Ile kosztuje tydzien nauki za kurs jezyka i szkole (np college)[/quote]

Mysle ze to zalezy od szkoly. Zajrzalam na przykladowa w Christchurch (prowadzona nota bene przez Polaka) - tydzien nauki NZ$375; zeby sie zapisac dodatkowo $150 oplaty administracyjnej. Upewnij sie ze szkola ma odpowiednia licencje dajaca jej studentom mozliwosc ubiegania sie o wize. Bywaja ponoc takie, ktore tej licencji nie maja i papierek od nich Ci wizy nie zalatwi.

[quote]2. Ile kosztuje sama wiza studencka?[/quote]

Poniewaz jestes juz w NZ musisz sie w moim rozumieniu ubiegac o student permit - student visa daje Ci prawo wjazdu do NZ, student permit do bycia tu. Ponoc niedlugo maja te gmatwanine rozwiazac i visa bedzie spelniac obie te role. Student permit wg. strony imigracji kosztuje NZ$120. W niektorych sytuacjach student permit daje Ci prawo do pracy na okreslonych warunkach. Za duzo tego i zbyt skomplikowane, zeby tu wykladac.

[quote]3. Co jest potrzebne do skladania podania (ile kasy trzeba pokazac i jakies specjalne rzeczy)?[/quote]

Znowu cytuje dane ze strony imigracji:
- papierek potwierdzajacy ze zapisalas sie na kurs i na jak dlugo oraz ze albo zaplacilas za kurs albo ile musisz zaplacic i wtedy musisz wykazac ze tyle masz.
- papierek potwierdzajacy ze masz na koncie dostateczna sume pieniedzy aby sie utrzymac na czas pobytu (wymogi jak przy wjezdzie turystycznym - NZ$1,000 na miesiac pobytu, lub $10,000 na rok jezeli masz na tak dlugo szkole). Jezeli masz sponsora, ktory wystawi Ci pisemko, ze zapewnia dach nad glowa, wikt i opierunek oraz w razie czego podroz do domu, nie musisz sie wykazywac stanem konta. Domyslam sie ze o takiego sponsora byloby trudno, chyba zes w czepku urodzona.
- jezeli ubiegasz sie o wize na wiecej niz 2 lata - swiadectwo niekaralnosci
- jezeli ubiegasz sie o wize na rok lub wiecej - badania lekarskie.
- dowod ze masz zamiar wyjechac w formie biletu do domu lub do kraju, do ktorego masz prawo wjazdu (czyli np. jezeli bylby to bilet do Australii, musialabys tez miec wize w paszporcie)
- paszport musi byc wazny min. 3 miesiace po planowanym wyjezdzie.

[quote]3. Czy ukonczenie tu kursu jezykowego bedzie akceptowane w Australii...?[/quote]

Na to moze ktos w Australii bedzie znal odpowiedz. Mysle, ze jezeli kurs konczy sie jakims miedzynarodowym egzaminem, np IELTS, nie powinno byc problemu.

[quote]dalam kobiecie 180$ Au i za to dostalam... 180$ NZ. Myslalam, ze dolar au jest drozszy...? Jest 1:1? [/quote]

AUD180 to w przyblizeniu NZD200, reszta to pewnie oplaty, choc wydaja sie spore.

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]