Image Map
Teraz jest Śr lis 22, 2017 6:35 pm

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: Cz maja 03, 2007 5:11 pm 
KOALA - sprawdza czy mu smakuje

Witam!
Dostałam propozycję pracy w NZ w roli opiekunki di dziecka (Au-pair)
Prosze napiszcie mi o jaką wizę mam sie starć, ile trwa okres oczekiwania na wizę, cena i czy w ogóle jest sznase żeby wyjechała w roli opiekunki. Oczywiście warto wspomnieć, że praca jest na rok a najlepiej na dwa lata. Czy jest taka możliwość abym otrzymała taką wizę. A poza tym to praca jest na...wsi niedaleko małego miasteczka MOTUEKA, a 30 minut jazdy od Nelson. Rodzina 4 osobowa- dwóch synów. Ale najbardziej przraża mnie ta wieś... mają 4 konie, dwie kaczki i indyka ;-)Poważnie. I co ja bidulka będę robiła na tej wsi... No i prawo jazdy oczywiście mam, ale ruch lewostronny jest mi obcy...Napiszcie mi parę słów o PJ w NZ. Kurczę gdyby to było miasto....
Pozdrawiam! :roll:

Tytuł:
PostNapisane: Wt maja 08, 2007 2:07 am 

Z wiza moze byc problem. NZ nie ma specjalnych wiz dla au pair jak np. swego czasu Wlk Brytania. Dziewczyny, ktore sie tym zajmuja najczesciej przyjezdzaja na "working holiday visa" ale ten program nie obejmuje obywateli Polski, wiec musialabys sie starac o inny rodzaj wizy. O work visa byloby trudno, bo trzeba miec konkretne doswiadczenie i wyksztalcenie w tym kierunku, co praca, nie wiem tez czy uznaliby Ci oferte pracy od osob indywidualnych a nie firmy. Pozostaje wiza studencka, ktora aby uzyskac musisz iles tam godzin tygodniowo sie uczyc, i mozesz sie ubiegac o prawo do pracy, ktore zdaje sie ogranicza ile godzin mozesz pracowac, ale lepszy rydz niz nic. Jest jeszcze opcja pracy na czarno, wjezdzajac jako turystka dostajesz na dzien dobry wize na 3 miesiace, zwykle nie ma trudnosci z przedluzeniem do roku, jezeli masz fundusze, ale jak chcesz zostac 2 lata moze byc problem. Oczywiscie nie przyznawaj sie na granicy ze chcesz pracowac. Nie wiadomo tez czy pracodawcy beda tak chetni Cie zatrudnic, jezeli beda wiedzieli ze nie mozesz uzyskac odpowiedniej wizy.
Wszystkie informacje nt. wiz znajdziesz na www.immigration.govt.nz

Jezeli nie porywa Cie perspektywa bycia na wsi, moze zastanow sie czy warto tyle zachodu? Tu nawet miasta sa malomiejskie na warunki europejskie, wiec wies tym bardziej. To powiedziawszy Motueka i okolice sa bardzo piekne, klimat tez chyba najlepszy w calej NZ, wiec moze warto. Pozdrawiam.

PostNapisane: Pt cze 15, 2007 12:33 am 

Witam
Potwierdzam MOTUEKA to jedno z najsloneczniejszych miejsc w NZ ale trzeba lubic mieszkanie na wsi, zadnych wielkomiejskich rozrywek - nawet w Nelson.
Jesli zas chodzi o prace to bez wizy pracowniczej lub studenckiej nie masz chyba szans (nie jestem pewien ale chyba jest tak jak w Australii) na ichniego NIP'a, czyli praca na czarno i pieniadze tylko do reki - a na to KIwusy nie wiem czy sie chetnie godza, jako ze tylko zwiedzalem. Najlepiej dowiedziec sie u zrodla
Pozdrawiam

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]