Image Map
Teraz jest Śr lis 22, 2017 6:35 pm

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
 Tytuł: Working Holiday
PostNapisane: N lis 01, 2015 5:56 pm 
KOALA - sprawdza czy mu smakuje

Cześć, nazywam się Filip i jestem studentem drugiego roku na polskiej uczelni. Zainteresowałem się programem Working Holiday, który wydaję się bardzo ciekawy jednak mam kilka wątpliwości, a które chciałbym rozwiać i pomysleć nad nimi póki dużo czasu ;) W dalszych rozważaniach zakładam, że udało mi się otrzymać wizę.
Chciałbym wyjechać do Nowej Zelandii prawdopodobnie w lipcu oraz pracować do końca września. Jest to dość krótki okres w stosunku do maksymalnego możliwego jaki daje wiza - jednak nie chciałbym przerywać studiów. Celem mojego wyjazdu nie są tyle względy finansowe, jednak głównie chciałbym zwiedzić Nową Zelandię i przy okazji Australię (początek października). Traktuje raczej taki wyjazd jako tanią wycieczkę turystyczną (czyli nie zależy mi by wyjść na +, ale też nie chce, aby ostatecznie wyszło, że władowałem kilka tysięcy w całość). Przynajmniej takie jest moje wyobrażenia - realia być może są inne. Niemniej ważne moim zdaniem jest szybkie znalezienie pracy, aby wykorzystać tak krótki okres jak najefektywniej. Miałem okazję być na programie Work&Travel w Stanach Zjednoczonych, gdzie wszystko miałem zorganizowane przed wyjazdem (praca, mieszkanie) co w połączeniu z dużą ilością godzin tygodniowo dawało fajne zarobki i w 12 tygodni sporo zarobiłem. Dlatego chciałbym zapytać osoby bardziej doświadczone, aby mogły nakreślić sytuację w Nowej Zelandii i opisać szansę na szybkie znalezienie pracy w okresie lipca/sierpnia/września. Nie boję się fizycznej pracy, im więcej godzin tym lepiej, a w poprzednie wakacje pracowałem w sklepie z odzieżą i rzeczami plażowymi - co było dość łatwą pracą. Wydaję mi się, że w większych miastach nie powinno być problemów z pracą, ale nigdy nie byłem w Nowej Zelandii nawet turystycznie więc moje wyobrażenie może być oczywiście mylne. Ewentualnie czy istnieje szansa, aby spróbować szukać pracy jeszcze przed wyjazdem (tutaj szanse pewnie są minimalne, gdyż praca wykonywana przeze mnie nie będzie zbyt ambitna i odpowiedzialna, a nikt na takie stanowiska nie będzie przeprowadzał międzynarodowej rekrutacji...).
Nie mniej byłbym wdzięczny gdyby ktoś w skrócie mógłby napisać jakie są szanse na znalezienie pracy na okres 2-3 miesięcy :) Pytanie jest bardzo ogólne, ale jak mówiłem region w Nowej Zelandii, wykonywana praca są mi obojętne - liczy się by zarobić coś na utrzymanie i zwiedzanie oraz zdobyte doświadczenie jak i wpis do CV, że się żyło i pracowało w Nowej Zelandii :)

Pozdrawiam!

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]