Image Map
Teraz jest Pn kwi 23, 2018 3:36 am

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 61 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pt lip 28, 2006 3:27 pm 
KOALA - sprawdza czy mu smakuje

Ciekawy jestem czy wśród moich rodaków w Australi znajdą się tacy którzy będą mogli fachowo wypowiedzieć się o inwestowaniu w tamtejszą giełde. Próbował znaleźć te informacje ale najwidoczniej nie jest zbyt mocna strona Australiskiego rynku finansowego. Być może Australijczycy wolą działać na giełdach Azjatyckich lub Amerykańskich. Proszę napiszcie coś więcej na ten temat.

PostNapisane: So lip 29, 2006 10:57 am 
RED KANGAROO - staly bywalec

O jakie papiery wartosciowe Ci chodzi? Akcje, obligacje, weksle, czeki czy bony? Jesli chodzi Ci glownie o akcje to polecam strone Australian Stock Exchange:
www.asx.com.au

Pod wzgledem kapitalizacji jest to bodajze 12 albo 13 gielda na swiecie: AUD $1,000,000,000,000+

Wiecej informacji w skrocie: http://en.wikipedia.org/wiki/Australian_Stock_Exchange

W roku 2004 55% Australijczykow inwestowalo w akcje.

GB

Ostatnio edytowano So lip 29, 2006 10:17 pm przez GB, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: So lip 29, 2006 3:26 pm 

kaziu75 napisał(a):
Próbował znaleźć te informacje ale najwidoczniej nie jest zbyt mocna strona Australiskiego rynku finansowego. Być może Australijczycy wolą działać na giełdach Azjatyckich lub Amerykańskich. Proszę napiszcie coś więcej na ten temat.

moze powiesz w takim razie co znalazles?

sa tysiace miejsc z informacjami - poczawszy od sekcji biznesowych gazet codziennych do platnych wortali internetowych czy newsletterow.

pieniadz nie zna pojecia ojczyzny. inwestujesz tam gdzie akurat wiesz (badz masz nadzieje) ze otrzymasz wiekszy zwrot. kazdy broker daje ci mozliwsc inwestowania w min. 5 rynkow miedzynarodowych plus ekstra inwestycje w indeksy narodowe. plus kontrakty. plus foreksy. plus surowce.

wybor nalezy do ciebie.

powodzenia

Tytuł:
PostNapisane: N lip 30, 2006 3:43 am 

Kaziu

Moim skromnym zdaniem australijska gielda jest bardzo wazna instytucja w zyciu kazdego z nas tutaj.

Bezposrednio - 90 % moich znajomych ma konta brokerskie i kazdy bawi sie w kupowanie akcji. Jedni kupuja bo lubia cos, inni spekuluja, jeszcze inni w tens posob odkladaja pieniadze na cos - powodow jest wiele.

Transakcje na rynkach US i Azji - mozna je wykonywac przez twojego brokera tutaj. Jest to troche bardziej kosztowne i stosunkowo nieoplacalne jesli chodzi o male tranzakcje. Wymaga tez niestuannego sledzenia odleglych stosunkowo rynkow. Sprawa prawdopodobnie wyglada inaczej jesli masz full service broker , a to kosztuje wiecej niz tani broker internetowy z ktorych najbardziej popularny to www.comsec.com.au

Posrednio - kazdy ma zainwestowane pieniadze na rynku poprzez fundusze emerytalne, inwestycyjne i inne.

Australjska gielda nazywa sie ASX - Australian Stock Exchange, i miesci sie w Sydney. Tam tez miesci sie Sydney Futures Exchange.
Jest jeszcze 2 zdaje sie male gieldy w Newcastle i Bendigo.

http://www.moneymanagement.com.au/brows ... catcode=21

Australijska gielda jest stosunkowo mala - stanowi mniej niz 2% swiatowego rynku.

Oprocz strony gieldy ktora ktos przytoczyl, w kazdej gazecie australijskiej znajdziesz sekcje poswiecona fianansom i gieldzie. Najbardziej popularnym dziennikiem finansowym (chyba rowniez jedynym) w Au jest Australian Financial Review

PostNapisane: Śr sie 02, 2006 3:53 pm 
KOALA - sprawdza czy mu smakuje

Chciałem podziękować osobom które mi odpisały. Ja trafiłem na stronę Australian Stock Exchange ale chyba mój angielski jest zbyt ubogi aby się poryszać po tej stronie bez problemu. Przy okazji wizyty na tej stronie trafiłem na strone internetowych pida.com.au. Na AXE nie mogłem znaleźć takich zestawień jakie ma nasza giełda. Ale pracuje nad tym, może gzieś jest.

Tytuł:
PostNapisane: Pt sie 10, 2007 1:40 am 
A ja mialbym prosbe, czy ktos polecilby jakies dobre strony, ktore dadza nieco informacji na temat "jak zaczac na gieldzie, w co inwestowac, na co uwazac" itp.

Ponoc mozna kupowac akcje online - czy robi to sie bezposrednio przez asx.com.au czy np. banki oferuja taki serwis?

Tytuł:
PostNapisane: Śr sie 15, 2007 10:40 pm 

Nie dziwię Ci się, że nie znalazłeś takich zestawień jak na naszej giełdzie ponieważ nasza giełda jest uboga w wiele instrumentów. Kilka tabelek i ot co. Na derywatach to wogóle. Jak popatrzysz na płynnośc to w zasadzie ruch jest tylko na futures indeksowych.
Według mnie podstawa to poznać język angielski, a później zaznajomić się z ofertą. Jak radzisz sobie na naszej giełdzie to tam sobie także poradzisz. Idzie jedynie dostać początkowo oczopląsu od ilości instrumentów. Sama spekulacja także wygląd wszędzie tak samo, na kontraktach szególnie loteryjnie.
Ostatnio miałem wgląd w szwajcarskie rachunki papierów wartościowych. Bardzo spodobało mi się to, że możesz zdeponować pieniądze w trzech walutach €, $, i SFR co umożliwia ci inwestowanie w papiery pochodzące z różnych części świata.
Możesz także rozważyć dalszą gre na polskiej giełdzie, co dzięki różnicy czasowej wydaje się bardzo interesującym tematem. O ile sie nie mylę gdzieś w okolicy 16 godz. w AU rozpoczyna się sesja w PL. Masz bieżący dostęp do systacji na rynku azjatyckim, ktory poprzedza nasze otwarcie i do rynku USA, który poprzedza otwarcie w AU. Potrzebny tylko dostęp do netu. Była by to ciekawa forma "dorabiania" w AU.
Cy ktoś z mieszkających w AU grywa korzystając z internetu na polskiej giełdzie?

Tytuł:
PostNapisane: Śr sie 15, 2007 10:54 pm 

Jasiek:
w dzisiejszych czasach większośc obrotu generowanego przez zwykłych "klientów detalicznych" (przynajmniej w Polsce) wykonuje się poprzez internet. Idziesz do biura maklerskiego i zakładasz rachunek tak jak konto bankowe. Oczywiście możesz składac zlecenia osobiście w biurze maklerskim ale większośc likwiduje już swoje punkty pozostawiając jedynie biura w dużysz miastach, albo pozostawiając punkty wykonujące duży obrót. Jest to ważne w czasie awarii ponieważ w czasie paniki nie złozysz inaczej zlecenia jak przez telefon czy najlepiej osobiście w biurze. Tak czy inaczej: internet. To skolei powoduje, że składasz zlecenia sam on-line. Musisz zatem znać instrumenty, poznac psychologie rynku i zachowań, nauczyć się czytać wykresy, robić analizy itp. Dlatego jeżeli chcesz zacząć inwestować sam moja rada jest taka: udaj się na jakis kurs lub kup jakieś książki i prasę fachową.
Nie wiem jak jest w AU z internetem, ale wydaje mi się, że skoro w Polsce zastosowano już na szeroką skalę takie rozwiązanie to w AU także. Proponuję zacząć od znalezienia wykazu biur maklerskich, a następnie pokorespondować z nimi o jakości i ilości ich usług.

Tytuł:
PostNapisane: So lis 10, 2007 1:31 am 
Dzieki za rady. :)

Juz od ponad miesiaca gram na gieldzie australijskiej, na razie nie wlozylem tam duzej kasy, bo chce sie najpierw nauczyc. Ale stratny nie jestem. :D

Ciekawe kursy i informacje mozna znalezc na www.asx.com.au - oni tam o duzej liczbie rzeczy pisza.

Tytuł:
PostNapisane: Cz lis 15, 2007 6:18 pm 

w co konretnie Jaśku inwestujesz??

Tytuł:
PostNapisane: Cz lis 15, 2007 8:21 pm 
Na razie zajalem sie dwiema firmami - Qantas i druga (mniej znana) zajmujaca sie kopalniami na zachodzie Australii (diamenty i te sprawy). W przyszlosci planuje jednak zdecydowac sie tylko na jedna z nich. :)

Tytuł:
PostNapisane: N lis 18, 2007 4:41 pm 

ok...rozumię, że tylko akcje? Nie zajmujesz się kontraktami?

Tytuł:
PostNapisane: N lis 18, 2007 8:31 pm 
Nie, tylko akcjami.

Tytuł: BOSSA
PostNapisane: Cz lis 22, 2007 1:22 am 

marcin73 napisał(a):
Cy ktoś z mieszkających w AU grywa korzystając z internetu na polskiej giełdzie?

Ale opóźnienie... ma się reflex...

Tak.
Polecam rachunek w BOŚ SA. (http://www.bossa.pl) Są według mnie najlepsi. Wszystkie dane jak na tacy podane w www. Tabele, dane do Metastock i innych, Java interfejs do analizy technicznej on-line wraz z tym co dzieje się na parkiecie. A wszystko bardzo logicznie i rozsądnie poukładane. Bardzo przyjazny interfejs w przeciwieństwie do tego co widziałem w AU. Może dlatego zostałem w PL. Do tego dochodzą kwestie podatków i silnej złotówki.
Jeśli od 2009 zostanie zniesiony podatek Belki to różnica w atrakcyjności Wa-GPW wzrośnie jeszcze bardziej.

Pozdrawiam
Tomek

Tytuł:
PostNapisane: N lis 25, 2007 5:52 pm 

Wydaje mi się, że kwestia atrakcyjności GPW dla mieszkających w Australii wynika z tego, że sesja na niej zaczyna się mniej więcej o tej same godzinie o której konczy się dzień pracy w AU. Czyli wracając do domu po pracy można się spokojnie skupić tylko na trwającej właśnie sesji w Polsce.
Parę pytań: ile kosztuje wspomniany przez ciebie pakiet w BOŚ-iu? po drugie: czy konto współpracuje ze wszystkimi przeglądarkami? Jeżeli nie to z którymi? Po trzecie: czy się zwiesza? Szczególnie chodzi mi o to czy jak się zaczyna dziać jakaś mała panika na GPW to czy serwis zwalnia urudniając czy uniemożliwiając szybką realizację składanych zleceń?

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 61 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]