Image Map
Teraz jest Pn kwi 23, 2018 3:38 am

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 61 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lis 26, 2007 4:13 am 
RED KANGAROO - staly bywalec

marcin73,

>> Parę pytań: ile kosztuje wspomniany przez ciebie pakiet w BOŚ-iu?

Pakietów masz 5 od takiego, który nie kosztuje nic (żółty) do najdroższego za 209 zł na m-ce (ZielonyMax) chyba, że masz obrót powyżej 130k wtedy nie płacisz nic. Zachęcam do zerknięcia na tabelę cen i usług:
http://bossa.pl/oferta/#pakiety

>> po drugie: czy konto współpracuje ze wszystkimi przeglądarkami?

"Do korzystania z rachunku zalecamy przeglądarki: Internet Explorer od wersji 6.0 SP2, Mozilla Firefox lub Opera - wiecej informacji technicznych >> http://bossa.pl/oferta/internet/pomoc/ "

>> Po trzecie: czy się zwiesza? Szczególnie chodzi mi o to czy jak się zaczyna dziać jakaś mała panika na GPW to czy serwis zwalnia urudniając czy uniemożliwiając szybką realizację składanych zleceń?

I to jest pytanie, na które będzie mi ciężko odpowiedzieć, bo ja inwestuję średnio i długoterminowo i przez to, że nie zajmują się spekulacją nie korzystam aż tak intensywnie z systemu. Osobiście nigdy nie miałem z nim problemu. Korzystam z wersji bezpłatnej - dostęp do dużej ilości danych i treści on-line bez opóźnień (szczegóły w pierwszym linku).

Wspomniana przez Ciebie różnica czasowa jest oczywiście sporym atutem, ale osoboście nie wliczył bym tego pozytywu do pierwszej trójki.
Od czasu gdy jestem w Au tylko na różnicy kursowej zarobiłem ok. 25% co z zapasem pokryło inflację. Oczywiście jest w tym trochę demagogi, bo o zyku można mówić gdy się pozycję zamknie (i PLN nie zawsze będzie rosnąć w stosunku do $AU), ale to tak dla lepszego obrazowania.
Krokiem milowym będzie zniesienie podatku Belki, bo 19% mniej to sporo. Wtedy potencjalna rentowność zwiększy się znacznie zmniejszając koszt ryzyka.

Pozdrawiam

Tytuł:
PostNapisane: Wt lis 27, 2007 12:36 am 

Pytałem o przeglądarki ponieważ dla przykładu Sidoma ING działa tylko z IE i to jeszcze na Javie produkcji potentata MS.
Co do podatku : nie licz, że go zniosą, ponieważ on znosi ...złote jaja. Przy obecnych obietnicach cudów i podwyżek wszem i wobec nikt nie odważy się zlikwidować tego zastrzyku finansowania obiecanek. Jego likwidacja będzie przekładana na lata następne, później będą wyłączane pewne grupy inwestorów z ulg itd.itp. Dla ludzi trzymajacych drobne lokaty na % to wydają się małe pieniądze, ale jak by tak zaglądnąć w PIT-y solidnych inwestorów...oj jest z czego kosić. Dlatego też wydaje mi się, że podatek ten będzie utrzymany.

Tytuł:
PostNapisane: N gru 16, 2007 8:31 am 
Czytaliscie o boomie Qantasa? :D A ja akurat wtedy probowalem sprzedac akcje i mi sie udalo. :) W ogole Qantas jest niezly ze wzgledu na dywidendy (15c od jednej akcji). Druga firma, w ktora zainwestowalem, na razie doluje i o dywidendach nie bardzo moge znalezc informacje.

Tytuł:
PostNapisane: Cz lut 14, 2008 5:50 pm 

Jasiek napisał(a):
Czytaliscie o boomie Qantasa? :D A ja akurat wtedy probowalem sprzedac akcje i mi sie udalo. :) W ogole Qantas jest niezly ze wzgledu na dywidendy (15c od jednej akcji). Druga firma, w ktora zainwestowalem, na razie doluje i o dywidendach nie bardzo moge znalezc informacje.

Mam nadzieje,ze wyszles na tym ostatnim krachu pozytywnie, Jasiek. Ja osobiscie nie inwestuje w ten tak <od paru lat niestabilny> rynek - szkoda nerwow i zdrowia..zamiast szukac tych <szybkich> drog dorobienia sie, ciagle jednak najbezpieczniej jest kupic najtanszy dom jako inwestycje na wynajm.

Tytuł:
PostNapisane: Pt lut 15, 2008 10:52 am 
Dostalem po kieszeni, ale bez dramatu - nie wlozylem za duzo w gielde, to i za duzo nie stracilem. Poza tym rynek teraz tak sie waha, ze mozna to odrobic. Obczailem strony internetowe, gdzie mozna sledzic Dow Jones i Nikkei i generalnie udaje mi sie w miare przewidziec, co sie stanie na gieldzie. Na pewno potrzeba do tego cierpliwosci, a w tych czasach solidnych nerwow. I na pewno nie nalezy inwestowac w instytucje finansowe.

Tytuł:
PostNapisane: Pn wrz 29, 2008 11:17 pm 
No to prosze panstwa, dzis wielki wipe out na gieldzie. Zaczyna sie o 10, gielda otworzy sie prawdopodobnie ponad 300 punktow nizej niz wczoraj, o ile nie gorzej i zaliczymy najwieksze doly od 3 lat. :)

Tytuł:
PostNapisane: Pn wrz 29, 2008 11:34 pm 

Czas kupowac wiec.

BHP, RIO i banki beda tansze dzis.

Ciekawe kiedy ceny domow zaczna spadac.

Tytuł:
PostNapisane: Wt wrz 30, 2008 1:32 am 

jesli na forum jak to, zaczyna sie pisac takie rzeczy, to ponoc znak, ze dno jest tuz, tuz... ktos chetny na zlapanie tego noza dzisiaj? dow rano 1% w gorze... my.. i tu specjalnie wstalem po dwoch godzinach... prawie 8% w dole... zawolajcie zony, dzieci, znajomych... w tym tygodniu wiecej tego nie zobaczymy...

Tytuł:
PostNapisane: Wt wrz 30, 2008 2:18 am 

To chyba jeszcze nie dno. Ale warto juz chyba zaczac dollar cost averaging w cos co lubisz.

Tytuł:
PostNapisane: Wt wrz 30, 2008 2:29 am 

to nie miejsce, ale...
nie wyglada na dno... zreszta TA jest teraz bezuzyteczna zupelnie... panic mode on... jeszcze tydzien, dwa do dna... powodzenia kazdemu, kto probuje wyrwac kilka dolarow z tego rynku...

The next step of this panic could become the mother of all bank runs, i.e. a run on the trillion dollar plus of the cross border short-term interbank liabilities of the US banking and financial system as foreign banks as starting to worry about the safety of their liquid exposures to US financial institutions; such a silent cross border bank run has already started as foreign banks are worried about the solvency of US banks and are starting to reduce their exposure. And if this run accelerates - as it may now - a total meltdown of the US financial system could occur. We are thus now in a generalized panic mode and back to the risk of a systemic meltdown of the entire financial system. And US and foreign policy authorities seem to be clueless about what needs to be done next. Maybe they should today start with a coordinated 100 bps reduction in policy rates in all the major economies in the world to show that they are starting to seriously recognize and address this rapidly worsening financial crisis.

http://www.rgemonitor.com/roubini-monit ... gh_as_ever

Tytuł:
PostNapisane: Wt wrz 30, 2008 2:47 am 

Krowa z karabinem napisał(a):
To chyba jeszcze nie dno. Ale warto juz chyba zaczac dollar cost averaging w cos co lubisz.

1. Never, ever, ever add to a losing position: To do so will eventually and absolutely lead to ruin. Remember Long Term Capital Management and its legion of Nobel laureates who broke this rule repeatedly and went into forced liquidation. Learn this lesson… well and early!

jestesmy w bear market... to cie moze tylko zrujnowac... szczegolnie jesli pozycja jest na kredyt...

Tytuł:
PostNapisane: Wt wrz 30, 2008 3:35 am 
Otwarlismy sie fatalnie - ponad 260 w dol, ale teraz juz tylko 186. :)

To pewnie dlatego, ze jak poprzednie 2 dni Dow Jones szedl w gore, to ASX spadal.

Tytuł:
PostNapisane: Wt wrz 30, 2008 4:17 am 

nasz rynek jest malutki i kontrolowany przez raptem kilka podmiotow... latwy do manipulowania... gdzies czytalem, ze to najbardziej manipulowany rynek w krajach rozwinietych... przez brak wlasciwego nadzoru podejrzewam... zwykle jesli idziemy w gore, a nie powinnismy, to dlatego ze wiekszosc graczy byla na short... jesli odwrotnie, bo byla na long... czesto wyprzedzamy duze wyprzedaze na dow... nie dlatego ze sredni gracz jest jasnowidzem, a wlasnie dlatego ze rynek jest maly i duzym-wiedzacym trudno ukryc swoja wiedze i zamiary...

Tytuł:
PostNapisane: Wt wrz 30, 2008 4:31 am 

poza tym , dzisiaj jest koniec miesiaca i kwartalu, wiec te glupki pompuja rynek, zeby dostac premie... nie mialbym nic przeciwko, gdyby pompowali wlasnymi pieniedzmi, ale oni uzywaja naszych...

Tytuł:
PostNapisane: Wt wrz 30, 2008 6:08 am 
No i strata jest ponizej 100 punktow. Ciekawe, czy jeszcze zmaleje.

Glupki? Ja bym to raczej nazwal bargain hunters.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 61 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]