Image Map
Teraz jest Cz wrz 20, 2018 7:25 pm

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr cze 22, 2016 4:02 pm 
KOALA - sprawdza czy mu smakuje

Cześć wszystkim!
Mieszkam już kilka lat w Australii, ale co miesiąc przelewam część zarobionych przeze mnie środków do rodziny w Polsce. Niestety, ze względu na to że używam tradycyjnego przelewu, są one przewalutowywane po kursie bankowym, który pozostawia wiele do życzenia. W związku z tym mam pytanie, czy [url="http://strefawalut.pl/"]kantory internetowe[/url] to dobra alternatywa? Słyszałam o tym rozwiązaniu i podobno można przesłać środki na konto e-kantoru, który wymieni je po korzystnym kursie i prześle na wybrany rachunek. Czy ktoś z Was z nich korzystał i może wypowiedzieć na ten temat? Zależy mi na długoterminowym rozwiązaniu.
Z góry dzięki za odpowiedź,
Becia

PostNapisane: Pt cze 24, 2016 12:51 am 
WALLABY - czasem cos napisze

ja przelewam przez transferwise, bardzo dobry kurs, czesto wyzszy niz kantor.
tanio-jesli przelewasz z konta,trwa to z reguly 3-5 dni, albo troche drozej i masz na drugi dzien.
oplata za wolniejsza opcje jest na poziomie okolo $6 od $1000, drozsza opcja to okolo $15.
wielu moich znajomych uzywa transferwise(nie tylko w AU) i nigdy nie slyszalem o zadnych problemach.

PostNapisane: Wt sie 23, 2016 12:07 pm 

A mysleliscie o chwilowym kupnie bitcoina? Przelewy sa niemal natychmiastowe i praktycznie darmowe. Można je wykrzystać jako forme szybkiej transakcji, zwłaszcza teraz, kiedy nie ma tam żadnych zawirowań i kurs jest stabilny. Ja próbowałam i polecam

PostNapisane: Śr sie 24, 2016 2:34 am 
WALLABY - czasem cos napisze

zoe89 napisał(a):
A mysleliscie o chwilowym kupnie bitcoina? Przelewy sa niemal natychmiastowe i praktycznie darmowe. Można je wykrzystać jako forme szybkiej transakcji, zwłaszcza teraz, kiedy nie ma tam żadnych zawirowań i kurs jest stabilny. Ja próbowałam i polecam

Widac ze nie bardzo masz pojecie o BTC poza kilkoma informacjami, ktore do konca nie sa prawdziwe. Bawie sie w BTC i Alty od kilku lat i moge napewno powiedziec ze:

-zeby wprowadzic BTC (bitcoin) do obiegu finasowego trzeba miec konta do handlowania nimi w danych krajach -w tym przypadku PL i AU. Te konta beda weryfikowane, czyli wysylany list z kodem aktywacyjnym na adres domowy.Sa inne gieldy ale raczej bym nie polecal jesli nie ma weryfikacji. Ja osobiscie polecalbym Bitmarket w PL i BTCMarkets w AU,z obu korzystam.

-w AU, wprowadzajac BTC(rownowartosc w $ ze sprzedazy) do systemu trzeba odprowadzic 10% GST, mozna nie placic i nie wykazac, ale co jesli nas sprawdza-np.przelew z gieldy zostal zgloszony do tutejszego US? Warto ryzykowac?

-transfer jest prawie natychmiastowy,ale czasami trzeba czekac godzine lub dwie, ze wzgledu na potwierdzenia, a najwieksze kopalnie staraja sie pomijac proces potwierdzen

-w czasie tych 2-3 godzin, czasami moze byc "dump" lub "pump" -mozna zyskac lub stracic, ostatnio czesto dump jest na poziomie 20-40$, niewiele jesli przesylasz 1BTC , ale juz sporo jesli przesylasz wiecej.Moze byc i pump. Niestety w tej chwili BTC jest bardzo spekulacyjne.

Suma sumarum, jak napisalem wyzej, latwiej,bezpieczniej, mnie wiecej taka sama oplata ,wyjdzie uzywajac Transferwise.

PostNapisane: Śr paź 05, 2016 10:17 am 

Dokładnie, bezpieczniej i łatwiej.

PostNapisane: Pt gru 09, 2016 9:27 am 

No a co najważniejsze są takie same opłaty.

PostNapisane: Pt lut 03, 2017 2:39 pm 

To prawda, jest to ważne.

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]