Image Map
Teraz jest Śr paź 16, 2019 8:04 am

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: N gru 19, 2010 7:24 pm 
KOALA - sprawdza czy mu smakuje

Witam,

Czy ktoś orientuje się ile (mniej więcej) AUD$ muszę mieć przy sobie gdy wyląduję na lotnisku w Brisbane. Dodam że planuję pobyt na 3 miesiące a wikt, opierunek i dach nad głową mam zapewniony za friko u znajomych.

Jeżeli nie warto mieć przy sobie gotówki, to jak urzędnik "państwa policyjnego" sprawda ile mam kasiory????

z góry dzięki za odpowiedzi!

Tytuł:
PostNapisane: Pn gru 20, 2010 10:16 am 
Nie sadze, aby ktos sprawdzal, ile masz przy sobie kasy. Jesli masz wize, to po prostu wjezdzasz do kraju i juz. A tak koszty... jesli nie placisz za zakwaterowanie, to pewnie 200 - 250 na tydzien spokojnie wystarczy.

Tytuł:
PostNapisane: Pn gru 20, 2010 1:34 pm 
RED KANGAROO - staly bywalec

Jedno pytanie Therru:
Skad ten pomysl, ze Australia to panstwo policyjne?
Archer

Tytuł:
PostNapisane: Wt gru 21, 2010 10:23 am 
KOALA - sprawdza czy mu smakuje

Haha... państwo policyjne to nie mój pomysł, tylko dla żartów użyłam tej "nomenklatury" forumowiczów, którzy wcześniej udzielali się w tym wątku :wink:

....najgorsze jest w tym wszystkim to, że za to co zarobię w Polsce dostanę 3 razy mniej w Oz-dolarach :cry:

Tytuł:
PostNapisane: Wt gru 21, 2010 10:01 pm 

Well, w strefie Euro dostalbys 4 razy mniej. Taki juz ten swiat.
Musze chyba rozczarowac niektorych forumowiczow, Australia nie spelnia niestety podstawowych wymogow panstwa policyjnego.

Tytuł:
PostNapisane: Wt gru 21, 2010 10:33 pm 
Zapytaj tego goscia, co tu sie wpisywal i nielegalnie sciagal bron (metalowe kajdanki) przez ebaya. :D W nagrode policja zapukala mu do drzwi jego mieszkania, a on uciekal jak poparzony do samolotu do Polski. :D

Tytuł:
PostNapisane: Śr gru 22, 2010 8:39 pm 

Nie znam historii Jasiu.
Well, metalowe kajdanki wraz z kluczykiem mozna bylo swego czasu kupic w army surplus store, na Elizabeth St, Melbourne City. Najzupelniej legalnie jak sadze. Czemu facet gonil za nimi na ebayu?

Tytuł:
PostNapisane: Śr gru 22, 2010 9:36 pm 
W niektorych stanach (np. w NSW) sa nielegalne.

Tytuł:
PostNapisane: Cz gru 23, 2010 11:14 am 

No dobrze, ale zeby zaraz bylo to bron?

Archer

Tytuł:
PostNapisane: Cz gru 23, 2010 8:57 pm 
Tu chodzi nie tyle o kajdanki, co o fakt, ze sa metalowe (a nie plastikowe). Fakt faktem, nie wolno metalowych posiadac w NSW i jest to naruszenie prawa. Sytuacje znamy wszyscy jedynie z opisu tego dyskutanta. Mam wrazenie, ze troche spanikowal i stad dosc dramatyczny opis calej sytuacji.

Tytuł:
PostNapisane: Pt gru 24, 2010 11:31 am 

Pogzebacz tez jest metalowy.

Tytuł:
PostNapisane: Pt gru 24, 2010 4:00 pm 

Lokalizacja: far away from orwell 1984...far away from australia
Forum nie przegladam 3 miesiace, a jeszcze ktos o mnie pamieta, jestem tym "gosciem". Wypowiadam sie tylko zeby conieco naprostowac: nie ucieklem przed procesem, nie spanikowalem - po prostu (jak juz pisalem) odmawiam byc malpa w orwellowskim cyrku, decyzja o wyjezdzie zapadla juz wczesniej, a sprawa kajdanek po prostu ja przyspieszyla.
Bo co by mogli mi zrobic? Dowalic jakas durna grzywne co najwyzej, a najpewniej pogrozic palcem. Tylko ze mi sie nie chcialo w tym uczestniczyc, za to pojedzilem sobie po Himalajach i srodkowo-wschodniej Azji.
Ja sie nie boje australijskich sadow, po prostu kazdy dzien spedzony w tym kraju napawal mnie juz wstretem po tej akcji.
Czemu kupywalem z ebaya? A czemu nie - wiekszosc rzeczy kupuje z ebaya, jakie to jednak ma znaczenie?
Wazny jest fakt, ze zamiast przesylke zatrzymac na customs zrobili kontrolowane dostarczenie, cala sprawe, nakaz przeszukania mieszkania i cala niedorzeczna szopke, gliniarz wyraznie mi odpowiedzial na pytanie po co to wszystko, czy nie mozna bylo tego po prosut zatrzymac: "bo bysmy nie mogli aresztowac ludzi".
Jak rozumiem "rutynowe" kontrole z psami co weekend z przeszukiwaniem samochodow od dachu po podwozie z psem, tylko dlatego ze kierowca mial dredy to tez jest w pelni normalne zachowanie panstwa prawa, albo proby kontroli internetu, czy wlepianie mandatow z przekroczenie szybkosci o 5km/h.
To nie panstwo policyjne? Jasne ze nie, to zwykly zamordyzm pokroju Bialorusi - mam nadzieje ze bedziecie sie w nim swietnie bawic, moja noga w waszym raju juz nigdy nie postanie.

Tytuł:
PostNapisane: Pt gru 24, 2010 9:59 pm 
GRAY KANGAROO - czesto TU zaglada

Oj, banjanti... Zeby tak w wigilie wracac i straszyc na nowo. Ajej...

Tytuł:
PostNapisane: Pt gru 24, 2010 11:32 pm 

Czesc banjati,
Chcesz zobaczyc panstwo policyjne? To nie podrozuj po srodkowej Azji tylko sprobuj przekroczyc granice USA. Po pobraniu Twoich odciskow palcow i sfotografowaniu blawatnych oczu pewien mundurowy zindoktrynowany jak wiejski milicjant za Gomulki zada Ci szereg pytan w swojej wymowie i sposobie zadawania podobnych do gry jaka toczyly zachodnioeuropejskie sluzby graniczne z polskimi czarnorobociuchami za jaruzela.
A najlepiej zaboarduj sie na samolot do USA bez IPAS clearance (jezeli Ci sie to jakos uda). Prosto z rekawa trafisz automatycznie do pudla a w kajdanki z najlepszej stali na swiecie miejscowe ramie sprawiedliwosci zaopatrzy Cie (a nawet umiesci je we wlasciwym miejscu) tymczasowo.
W paru innych krajach tez tak jest – powiesz – zwlaszcza z tymi odciskami. Niestety, przyklad sie rozprzestrzenia. Glownie pod wplywem najwiekszego dzisiaj militarysty. Tak samo odpowiedni zestaw troche innych przykladow popularyzowal sie swego czasu pod zbawiennym wplywem ZSRR.
Stary dobry Adolf H. rowniez pobieral podludziom odciski. Wtedy nazywalo sie to faszyzmem, rasizmem i nazizmem. Podobne praktyki w wykonaniu wujka Sama to „popularyzacja” demokracji.

„Jak rozumiem "rutynowe" kontrole z psami co weekend z przeszukiwaniem samochodow od dachu po podwozie z psem, tylko dlatego ze kierowca mial dredy to tez jest w pelni normalne zachowanie panstwa prawa, albo proby kontroli internetu, czy wlepianie mandatow z przekroczenie szybkosci o 5km/h.”

Rutynowe kontrole z psami w poszukiwaniu narkotykow to powinno byc normalne zachowanie panstwa prawa w obliczu lamania prawa. Niestety czesto tak sie nie dzieje a Ty masz zdumiewajace wyobrazenie na temat panstwa prawa. Przekroczenie predkosci o piec na godzine to tez zlamanie prawa ale na tyle powszechne i niegrozne w konsekwencjach ze niemal bez wyjatku tolerowane. Nie powiesz chyba, ze nigdy w Australii nie przekroczyles predkosci a gdy juz to sie stalo, to za kazdym razem gliniarz czekal z radarem za rogiem? Mieszkalem w Australii dosc dlugo. Czasami jezdzilem sporo za szybko (rekord, ok 160 w Victorii i cos 230 w NT ale tam na pewnych odcinkach ograniczen predkosci nie ma) ale nigdy nie zaplacilem mandatu za speedowanie. Proby kontroli internetu? Dodaj jeszcze eschelon i pare innych pomyslow wielkiego brata po drugiej stronie Pacyfiku.

Merry Christmas,
Archer

Tytuł:
PostNapisane: So gru 25, 2010 6:57 pm 

Lokalizacja: far away from orwell 1984...far away from australia
Krotko, bo naprawde mi sie nie chce:
jasne ze jest gorzej, w Indiach jest duzo gorzej (bylem), w Arabii Saudyjskiej jest gorzej (nie bylem), ale juz nawet w Katarze jest lepiej (bylem). Ale jaki ma to znaczenie?
W hitlerowskich niemczech dorzucanie do pieca zydami tez bylo zachowaniem panstwa prawa, bo w koncu takie bylo prawo, no nie? Branie za morde opozycjonistow w Bialorusi tez jest wg litery prawa.
Ja nigdy nie twierdzilem ze australia nie jest panstwem prawa, oczywiscie ze jest, orwellowskiego policyjnego zamordystycznego prawa, jawohl!
"Narkotyki" czyli worek gandy u jakis gowniarzy to zdecydowanie sprawa warta przeszukiwan z psami, oj Archer Archer, niby wyjechales ale mentalnie dalej tkwisz uszami w gnoju.
W Hiszpanii kto ma taki kaprys, idzie sobie na plaze z workiem haszu, kreci blanta i pali - chocby na oczach policyji, bo to nie przestepstwo.
Ja nie pale lata i do szczescia jest mi to nie potrzebne, ale dekryminalizowanie tej czynnosci napada mnie wstretem, zwlaszcza w narodzie alkoholiikow.
Anyway bawcie sie dobrze i tak to wszystko to rzucanie grochem o sciane. Prosze tylko o jedno zostawncie normalny, wolny swiat w spokoju i gnijcie sobie w waszym raju, wszystkim bedzie lepiej jezeli bedzie nas dzielic 10 tys mil...
A z tym ze w USA ("u was") bija murzyna to juz Archer sobie daruj...co zlego to USA, zawsze sie musi znalezc chlopak do bicia...
Z relacji znajomych ktorzy tam (i w OZ) mieszkali USA wyglada jak kraina praw obywatelskich i wolnosci w porownaniu do oz-zamordyzmu, ja tam nie zylem to nie bede sie wypowiadal (jak coponiektorzy na tym forum)

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]