Image Map
Teraz jest Cz wrz 20, 2018 7:22 pm

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: N lut 18, 2018 12:37 pm 
KOALA - sprawdza czy mu smakuje

Hej, proszę o pomoc w odpowiedzi na pytanie, czy dam radę w 8 dni zrobić taka trasę:

Perth do Coral Bay (3-4 dni wzdłuż wybrzeża) - Karijini (1-2 dni) i powrót do Perth (2 dni).

Myślicie, że się uda? Co polecacie a Australii Zachodniej? Dodam, że lecę pod koniec listopada właśnie na wspomniane 8 dni.

PostNapisane: N lut 18, 2018 2:09 pm 
RED KANGAROO - staly bywalec

Czesc felek07
Spokojnie zrobisz to w te 8 dni, za kazdym razem majac w odwiedzinach kogos z Polskizabieram ich w podobna podroz z tym ze w odwrotnej kolejnosci. moze wypisze moja zwykla trase;
1 dzien - Perth - Kumarina 1000 km
2 dzien Kumarina -Newman gdzie robie ostatnie zaopatrzenie i paliwo - Karajini ok 450 km
2,3 dzien walesanie sie po wawozach Karajini http://www.garnek.pl/loserek/a/?m=201304 na tym linku mozesz sobie zobaczyc pare fotek z Karajini
4 dzien -Karijini- Coral Bay ok 600 km jadac "na skruty" ok 60 do 100 km czerwona droga ale niezla
5 dzien plawienie sie w cieplutkiej wodzie i ogladajac rafy
6 dzien Corasl Bay- Monkey Mia tez ok 600 km- koniecznie zobaczyc po drodze Shelly Beach
7 dzien- 8 rano karmienie delfinow i wyjazd do Kalbarii ok 650-700 km
8 dzien wyjazd do Perth, nastepne 600 km
odlegloscie podaje z grubsza tylko ale pare km w jedna czy druga strone nie ma znaczenia
Ja jeszcze zachaczam o Exmouth na pare dni i tez czasami jade przez Karratha i Onslow, oczywiscie troche wiecej czasu poswiecam.
Generalnie Karijini jest to bardzo dobry wybor ale dobrze jest sie odpowiednio przygotowac aby nie bylo niespodzianek.
jezeli masz ochote sluze rada

PostNapisane: N lut 18, 2018 6:25 pm 

Dzięki za odpowiedź i ładnie zarysowaną trasę! A czemu zaczynasz od kierowania się do Karijini? Jeśli to lepsze rozwiązanie, to może tez je wybiorę:)

A co masz na myśli mówiąc o dobrym przygotowaniu na Karijini? Jeszcze nie wiem, czy będziemy chcieli wypożyczyć zwykłe auto, czy raczej kampera, ale skłaniamy się ku temu drugiemu.

PostNapisane: Pn lut 19, 2018 4:46 pm 

Moim zdaniem ten pierwszy dzien jest najbardziej nuzacy, jednak przeskoczyc ten tysiaczek kiedy jest poczatek tripu jest lepiej kiedy jestesmy relatywnie wypoczeci. Niektorych taka trasa moze nudzic wzglednie usypiac jak sie nie ma zmiennika. Mnie to nie nudzi, te trase zrobilem juz 8 razy i za kazdym razem widze nowe rzeczy, ja to po prostu lubie, juz bardziej miasta mnie nudza i mecza. 2 lata temu w ciagu 3 tygodni przejechalem trase 13 tys, a najdluzszy"skok" zrobilismy z zona w jednym dniu 1700 km z Coober Pedy poprzez Nullarbor przekraczajac ok 200 km granice WA- konczyl sie urop i byla to powrotna droga.
A przygotowanuie do Karijini ?
Przede wszystkim zaopatrzenie: woda, jedzenie, paliwo
Newmen jest oddalone ok 250 od Karijini a Tom Price ok 80 km wiec trzeba wziasc pod uwage ze chcac pozwiedzac przerozne gorges trzeba liczyc ze sie zrobi na miejscu ok 200 km wiec paliwa musi starczyc na co najmniej 530 km. Na miejscu jest restauracja wiec jakies jedzenie , piwko czy tez lod mozna kupic , paliwa nie
Dalej Trzeba sie odpowiednio ubrac, koniec listopada to juz moze byc cieplutko, wiec zabezpieczenie przed sloncem, odpowiedni zapas wody ze soba - na dole w gorges temperatura moze dobrze przekraczac 40 z tym ze mozna sie tam kapac zupelnie bezpiecznie w chlodnej a czasami nawet zimnej wodzie, nie mozna jednak zapomniec o ostrych kamieniach wiec nie jest zbyt hmmm przyjemnie chodzic boso radzilbym zabrac ze soba "rafowe buty" ktore pomoga wygodnie chodzic po calych wawozach bez koniecznosci zmiany obuwia ale i ubrac sie tak zeby bez potrzeby przebierania wchodzic do wody tak z marszu- mokre ubranie chlodzi wspaniale.
Siatki ochronne przeciwko muchom-moze sie zdazyc ze bedzie to jedno z bardziej docenianego ekwipunku :)
Nie zapominac o dozie rozsadku :)
W ile osob jedziecie? nie wykluczone ze moge zaproponowac jakas goscine
Pozdrawiam

PostNapisane: Pn lut 19, 2018 10:24 pm 

Panie Ryszardzie, dziekuje za cenne wskazowki, z pewnoscia je wykorzystamy.
Na sama mysl o muchach mam gesia skorke :lol: :lol:
Jak to jest z ta fauna i flora? :?: :!: Z Pana punktu widzenia - mieszkanca Australii - czy faktycznie na kazdym kroku mozna spotkac drapieznika? Pajaki, weze, plaszczki,,,troche tego macie :D :mrgreen:

W kontekscie miast - podzielam, nie przepadam za aglomeracjami, czy zatem jeden dzien w Sydney bedzie ok?
Poniewaz po 8 dniach przelatujemy na wschod, planujemy tez Cairns i nurkowanie na rafie. Poleca Pan?

Za goscine dziekujemy! Kto wie? Moze bedzie okazja na jakies chlodne piwko?

Pozdrawiam Pana, dziekuje za odpowiedz :) :? :)

PostNapisane: Wt lut 20, 2018 3:59 pm 

Flora , fauna hmmm jak ktos szuka klopotow to je znajduje, wystarczy nie dawac buzi zmi :mrgreen: jom, nie robic selfi z krokodylem i tych podobnych zachwycajacych czynnosci a jakos to bedzie :lol:
Wlasciwie ciezko jest mi znalezc jakies miejsce w AU ktore bym nie polecal, kazdy zakatek jest inny, jeden dzien w Sydney ? chyba tylko zeby sie tam przespac , okolice Sydnej czy tez Melbourne sa wspaniale, rafa koralowa rowniez z tym ze nieco daleko od ladu i troche kosztuje doplynac tam a Coral Bay to tylko 60 metrow od brzegu, Cairns- jedna przynajmniej dla mnie glowna atrakcja jest Kuranda, nastepnie jazda przez Port Douglas do Daintree- najstarszego lasu deszczowego na ziemi (100 mln lat) gdzie n.p. Amazonka zaledwie 7 mln ,nie wspomne o wspanialych i interesujacych miejscach po trasie, spotkalem ludzi ktorzy byli po pare lat juz w drodze a jeszcze bylo wiele przed nimi -----kwestia wolnego czasu i kasy oczywiscie
Pozdrawiam

PostNapisane: Śr cze 27, 2018 1:43 pm 

Cześć,

też wybieram się na krótki trip po Australii, dzięki za informacje jakimi się tutaj dzielicie.
Szukałam opisów najciekawszych miejsc w Austrailli i nie jest lekko. Znalazłam dwa całkiem ciekawe, mnie zainspirowały do zmiany planów, więc się dzielę, bo widzę, że i u Ciebie plan nie jest sztywny :D

Cytuj:
felek07 napisał(a):
Poniewaz po 8 dniach przelatujemy na wschod, planujemy tez Cairns i nurkowanie na rafie.

Tutaj dwa teksty:
Australia Południowa - https://bissole.pl/atrakcje-australii-n ... owa-walia/
Australia Północna - https://bissole.pl/atrakcje-australii-t ... -polnocne/

Udanego Tripu, Wam i sobie życzę :D

PostNapisane: Wt lip 03, 2018 8:12 pm 

Dzięki! :) My akurat północy nie planujemy. Wybieramy się przede wszystkim na mniej więcej tydzień na zachód i na tyle samo na wschód (Cairns+Sydney).
Już wszystko jest rozplanowane i nie mogę się doczekać. A jak twój trip? Gdzie się wybierasz?

PostNapisane: Wt sie 14, 2018 1:39 pm 

Katarzyna Pokosińska napisał(a):
Cześć,

też wybieram się na krótki trip po Australii, dzięki za informacje jakimi się tutaj dzielicie.
Szukałam opisów najciekawszych miejsc w Austrailli i nie jest lekko. Znalazłam dwa całkiem ciekawe, mnie zainspirowały do zmiany planów, więc się dzielę, bo widzę, że i u Ciebie plan nie jest sztywny :D

Cytuj:
felek07 napisał(a):
Poniewaz po 8 dniach przelatujemy na wschod, planujemy tez Cairns i nurkowanie na rafie.

Tutaj dwa teksty:
Australia Południowa - https://bissole.pl/atrakcje-australii-n ... owa-walia/
Australia Północna - https://bissole.pl/atrakcje-australii-t ... -polnocne/

Udanego Tripu, Wam i sobie życzę :D

Katarzyna, dzięki za polecenie tekstów. Czy Ty wybierałaś się w podróż z tym biurem podróży? Bo znalazłam na tej stronie, która poleciłaś programy wyjazdów i jestem ciekawa kosztów. :)

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]